BFX Flash: Boeing : EADS 1044 : 790

13.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Americký výrobca lietadiel, spoločnosť Boeing opäť prevzala vedenie a momentálne predbehla svojho európskeho rivala EADS. Spoločnosť Boeing Co....


...získala zákazky na výrobu lietadiel na prepravu ľudí v troch oddelených transakciách v súhrnnej hodnote okolo 4,6 mld. USD. Objednávku dostal od Aviation Lease & Finance Co. v hodnote 2,26 mld. USD na výrobu 18 lietadiel, z toho 12 typu Dreamliner. 10 lietadiel typu 747 dodá ruskému prepravcovi Volga-Dnepr, a Continental Airlines Inc. si objednali ďalších 5 lietadiel typu 787-9. Boeing tak má k dnešnému dni 475 záväzných objednávok na lietadlá 787. Novými objednávkami tak nadviazal na taktiež úspešný január a február, kedy zaregistroval 51 objednávok na komerčné lietadlá v hodnote asi 8 miliárd amerických dolárov na základe cenníkových cien. Spoločnosť tak zdvojnásobila počet objednávok v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka. Výraznú podporu spoločnosť dostala hlavne od expresného prepravcu zásielok, spoločnosti United Parcel Service Inc., ktorý si objednal 27 nákladných lietadiel v hodnote 3,9 miliardy amerických dolárov. Akcie spoločnosti sa včera posunuli o takmer 2% vyššie, k čomu mu dopomohli okrem stále pribúdajúcich objednávok aj naďalej pretrvávajúce problémy na druhom brehu Atlantiku, kde najväčší európsky letecký a vesmírny koncern, Europen Aeronautic, Defence & Space Co., vykázal už druhú kvartálnu stratu v poradí po tom, čo divízia Airbus zaostala v počte objednávok za konkurenčnou spoločnosťou Boeing v dôsledku oneskorenia výroby lietadiel A380.


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.