BFX Flash: Goldman Sachs láme rekordy

13.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Na finančnom trhu sa opäť raz potvrdilo, že predpovede ešte nič neznamenajú. Po prepuknutí problémov bankových domov vyplývajúcich zo strát...


...rizikových hypoték sa väčšina analytikov zhodla v názore, že rok 2007 nebude pre finančný sektor tak dobrý ako rok 2006. Množstvo investičných bánk sa dočkalo zníženia ich price targetu a zdalo sa, že už nebudú kraľovať na trhu hospodárskych výsledkov. A práve tam sa všetci mýlili. Firma Goldman Sachs sa prezentovala svoje zisky a tie vyrazili dych takmer každému na Wall Street. Druhá najväčšia investičná banka dosiahla za prvé tri mesiace rekordný zisk 3,2 mld. USD. Za svoje vynikajúce čísla vďačí hlavne neutíchajúcej aktivite na poli s fúziami a akvizíciami. Veľká časť ziskov bola vyprodukovaná aj vďaka primárnym emisiám, na ktorých spoločnosť pracovala. Aj napriek silným číslam sa akcie nerútia na sever. Dôvodom sú spomínané rizikové hypotéky. Či sa tomuto investičnému kolosu podarí prekonať momentálne problémy a dokáže z dobrých čísiel vyťažiť maximu ukáže budúcnosť. Každopádne má na to všetky predpoklady. A keď nie on, tak potom pravdepodobne nikto iný. BARTOLOMEI FINANCE (pzn)


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.