Aktuálna analýza mien

14.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Trhy boli včera zaplavené ďalšou vlnou výpredajov na Wall Street. Ako domino sa tento efekt preniesol aj na forexové trh, kde došlo k masívnej...


...likvidácií carry trade obchodov. Je jasné, že najviac získal japonský jen, pričom tak urobil nie len voči doláru, ale už tradične získaval aj voči austrálskemu i novozélandskému doláru. Je zaujímavé všimnúť si, že takmer vždy, keď dôjde k prepadu doláru voči jenu, britská libra stráca voči doláru aj napriek tomu, že sú rovnako úročené a o carry trade obchodoch nie je možné v tomto prípade hovoriť. Lenže libra sa úročí na úrovni 5,25%, čo je tiež zaujímavý cieľ pri carry trade obchodoch a včera sa tak isto dostala pod tlak a strácala. Na libru tlačila aj domáca ekonomika, ktorá zverejnila najslabší rast cien britských nehnuteľností za posledných 9 mesiacov. Trh nehnuteľností je pritom základným kľúčom pri rozhodovaní centrálnej banky o budúcnosti sadzieb na ostrovoch. Dnes libra pokračuje vo svojom prepade. Podľa analytických odhadov by sme sa mohli dočkať poklesu počtu nezamestnaných, čo by mal byť pro-librový signál. Amerika prinesie iba prehľad bežného účtu platobnej bilancie za posledný kvartál roku 2006. Na základe nižšej ceny ropy v tom období predpokladáme, že deficit sa zúži. Na veľmi nervóznom trhu však bude všetko závisieť viac menej od vývoja na americkom akciovom trhu. Ak sa bude pokračovať vo výpredaji, je možné, že sa včerajší scenár zopakuje. V takom prípade by si libra musela obhajovať svoje pozície na podporách pri úrovni 1,9200. Keďže všetky hlavné ázijské trhy sú momentálne v značných stratách (0,75% - 3,17%) predpokladáme, že korekcia s červeným nádychom bude pokračovať aj dnes. To znamená, že libra sa dnes pravdepodobne vyberie na juh, no len na základe psychologickej analýzy. Technický indikátor RSI je len tesne nad 30 bodovou hranicou odporúčajúcou nákup a fundamentálny výhľad hovorí tiež viac menej v jej prospech. Lenže otvárať dnes dlhú pozíciu by bolo riskantnejšie ako inokedy. Rozhodujúcou métou bude hladina 1,9200.

Technické hodnoty
Resistance 31,9450
Resistance 21,9330
Resistance 11,9280
Support 11,9200
Support 21,9160
Support 31,9050
Údaje predchádzajúceho dňa
Európske zatváranie
Americké rozpätie
Americké zatváranie1,9289
Ázijské rozpätie
Európske otváranie

Vstup do dlhej pozície by sme odporučili na úrovni 1,9250 so zvýšenou opatrnosťou pri 1,9280. Naopak, krátky predaj by sme uskutočnili pri prelomení 1,9200 bodovej hranice.

BARTOLOMEI FINANCE (pzn)


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.