BFX Flash: Ďalší Briti dostali prácu

14.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Zatiaľ čo sa Američania trápia so svojimi rizikovými hypotékami, britská ekonomika dokáže svojou pružnosťou reagovať na väčšinu odchýlok od normálu a...


...vrátiť sa do svojej stabilnej pozície. Potvrdilo sa to opäť dnes, keď sa na trhy dostala správa z britského trhu práce. Počet nezamestnaných naďalej klesá a ich počet sa dostal na minimum od januára roku 2006. Nezamestnaných Britov je o 3800 menej ako v predchádzajúcom mesiaci, čo znamená, že o podporu v nezamestnanosti žiada 922200 ľudí. Na druhej strane však stoja centrálni bankári, ktorí ostro sledujú vývoj na trhu práce. Práve ten by im mohol totiž robiť vrásky na čele, pretože tlak na mzdy by mohol zmariť ich plány dostať inflačné tlaky pod požadovanú úroveň. Platy vrátane bonusov vzrástli viac ako sa čakalo a to je len potvrdenie predchádzajúcej sentencie. Opäť sa zdá, že úročenie libry a doláru už nezostane dlho rovnaké. Zatiaľ čo USA bude pravdepodobne donútené znížiť svoje sadzby, aby tak podporilo trh nehnuteľností, Briti sa môžu dočkať ďalšieho utesnenia menovej politiky. Nemusia sa totiž strachovať o hospodársky rast, pretože britské hospodárstvo pracujú na plné obrátky a dosahuje najlepšie hodnoty v období 2 a pol roka. BARTOLOMEI FINANCE (pzn)


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.