Aktuálna analýza mien

15.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Nebyť včera výrazne lepšieho čísla než sa od americkej obchodnej bilancie čakalo, mohla byť libra ešte vyššie. Ostrovy jej totiž pripravili veľmi...


...dobrú pôdu na to, aby mohla vyraziť na sever. Svoje do celého obchodovania povedala aj technická analýza, ktorá avizovala silnú podporu na úrovni 1,9200. Tento fakt sa naplno prejavil počas poobedňajšieho obchodovania. Libra už vtedy vedela, že investori využijú na nákupy silné čísla z trh práce. Počet britských nezamestnaných sa už piaty po sebe idúci mesiac znižuje a neustále všetkých presviedča o tom, že je veľmi silný. Aj keď počet ľudí, ktorí si vo februári našli prácu je menší ako sa čakalo, už samotný fakt, že opätovne došlo k poklesu počtu nezamestnaných bol librovým býkom. Miera nezamestnanosti je stabilná na úrovni 5,5%, no najviac sa kráľovskej bankovka zapáčil silný rast priemernej mzdy. Tá sa pochválila 4,2% tempom rastu, čo je o 0,2% viac ako tomu bolo naposledy. Vďaka týmto správam si libra pripísala voči doláru takmer celú figúru, keď sa posilnila o 97 pipsov z 1,9289 na 1,9386. Makročísla z trhu práce naznačujú, že centrálna banka môže s pokojným svedomím uvažovať o ďalšom utesňovaní menovej politiky. Aj napriek tomu, že posledné spotrebiteľské ceny (najvýraznejší indikátor inflácie) mierne poklesli, nové čísla budúci týždeň môžu potvrdiť fakt, že aj napriek tomu, že inflácia nerastie tak ako sme boli zvyknutí vlani, majú tiež problém dostať sa do pásma "bezpečnej 2% úrovne. Dnes je makrokalendár absolútne prázdny, preto sa dá očakávať, že kurzom bude hýbať americká strana. Predpovede dát z druhej strany veľkej mláky napovedajú mierne v prospech zelenej bankovky, ktorá tak môže získať príležitosť na korekciu svojho včerajšieho prepadu. Produkčné ceny by mali podľa analytikov akcelerovať za február o 0,2%, pričom dolár by mohol nájsť svoju podporu aj v indexe philadelphského fedu, ktorý by mal poskočiť na 4 bodovú hranicu.

Technické hodnoty
Resistance 31,9560
Resistance 21,9450
Resistance 11,9370
Support 11,9320
Support 21,9270
Support 31,9200
Údaje predchádzajúceho dňa
Európske zatváranie
Americké rozpätie
Americké zatváranie1,9386
Ázijské rozpätie
Európske otváranie

Vstup do dlhých pozícií by sme uskutočnili na 1,9370. Krátku pozíciu by sme otvorili na 1,9320.

BARTOLOMEI FINANCE (pzn)


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.