Aktuálna analýza mien

15.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Americká ekonomika je tento týždeň sužovaná nepriazňou na hypotekárnom trhu. Oneskorenie alebo úplná neschopnosť rizikových klientov splácať...


...hypotekárne platby sa môže odraziť až do hospodárskych problémov ich poskytovateľov. Najmä ak sa pomer neplatičov prudko zvyšuje. V prípade americkej ekonomiky tomu tak je. Doplácajú na to mnohé spoločnosti finančného sektora, čím sa prejavuje ich vzájomná prepojenosť. Trhy Spojených štátov sa stávajú výpredajovým teritóriom. A to nielen akciové, kde sa benchmarky rútia strmhlav nadol. Svoju daň musel zaplatiť i dolár. Včera sa napriek nádhernému zlepšeniu domácej platobnej bilancie a slabým európskym inflačným ukazovateľom nedokázal predrať do ziskových pozícií. Práve naopak. Po otvorení zámorských devízových trhov sa voči euru pohol smerom nad hladinu 1,3200 USD. Do konca obchodovania stihla zelená bankovka prísť o 40 pipsov a boj s európskou menou skončila na úrovni 1,3231 USD. Úvod nového dňa je v znamení korekčných pokusov dolára. Zatiaľ sa mu darí približovať sa k hladine 1,3200 USD. Tá však zrejme odolá, keďže euro si už na nej stihlo vytvoriť podporné stimuly. Európska mena by mala postupne prejsť k býčím náladám. Tie budú spôsobené silnými inflačnými dátami. Index spotrebiteľských cien v Nemecku, najväčšej ekonomike starého kontinentu, vzrástol vo februári až 0,5%-nou mierou. Ďalších pozitívnych stimulov by sa malo euro dočkať i v podobe zrevidovania vývoja spotrebiteľskej cenovej hladiny pre celú Eurozónu, kde prognózy hovoria o silnom napredovaní. Inflačné štatistiky však bude dnes revidovať aj druhá strana Atlantiku. Produkčné ceny si zrejme pripíšu slušnú mieru rastu. Tento neľahký súboj však bude zrejme vyhrávať skôr euro. Definitívne sa pokúsia rozhodnúť dva indexy. Výrobný index štátu New York a index philadelphského FED-u. Prodolárové pozície odporúčame otvárať v prípade poklesu kurzu hlavného menového páru pod úroveň 1,3185 USD. Do dlhých figúr vstúpime v prípade odrazenia sa eura od hladiny 1,3200 USD a to konkrétne na hodnote 1,3215 USD. Rezistenčne sa bude snažiť pôsobiť hranica 1,3250 USD. BARTOLOMEI FINANCE (pk)

Technické hodnoty
Resistance 31,3300
Resistance 21,3250
Resistance 11,3230
Support 11,3200
Support 21,3150
Support 31,3120
Údaje predchádzajúceho dňa
Európske zatváranie
Americké rozpätie
Americké zatváranie1,3231
Ázijské rozpätie
Európske otváranie


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.