BFX Flash: Vodafone úraduje v Indii

15.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Najväčší svetový mobilný operátor, Vodafone Group sa dočkal svojho vytúženého cieľu. Už od januára sa snaží o prevzatie významnej telekomunikačnej...


...spoločnosti v Indii. V týchto dňoch uzavrel dohodu so spoločnosťou Essar Group ohľadom ich spoločného bezdrôtového podniku v Indii. Spoločnosti Vodafone sa tak podarilo úspešne prekročiť potenciálne prekážky na vlastnú expanziu v krajine s 1,1 miliardami obyvateľov. Podpredseda Essar Group Ravi Ruia sa stane vedúcim riaditeľom spoločného podniku, ktorý ponesie názov Vodafone Essar. Výkonný pracovník Vodafone Arun Sarin sa stane podpredsedom podniku. Dohoda približuje spoločnosť Vodafone bližšie v uzavretiu nákupu 67 percentného podielu v Hutchison Essar v celkovej cene 11,1 mld. dolárov, vo štvrtej najväčšej spoločnosti s mobilnými telefónmi v Indii. Obe spoločnosti oznámili, že akvizícia sa ukončí v "nasledujúcich týždňoch". Vodafone nie je žiadnym nováčikom na telekomunikačnom trhu a je možné, že svoju pozíciu najväčšieho by si udržali ja bez plánovanej akvizície. Hovoria o tom aj posledné kvartálne výsledky, v ktorých stojí, že príjmy spoločnosti sa zvýšili za tretí štvrťrok o 5,1%, keď spoločnosť zvýšila v tomto štvrťroku počet užívateľov o 8,7 miliónov. Anglická spoločnosť neoznámila výšku zisku za štvrťrok končiaci k 31. 12., uviedla však , že výsledky firmy za celý rok by sa mali zhodovať s odhadmi trhu. Počet klientov spoločnosti k dnešnému dňu prekonal 200 miliónov a je pravdepodobné, že po dobytí preľudnenej Indie toto číslo podrastie ešte vyššie. Aktuálne sa akcie Vodafone obchodujú na londýnskom 136.50 GBp a od včerajšieho dňa si pripísali 1.87%. BARTOLOMEI FINANCE (kk)


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.