Aktuálna analýza mien

16.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Iba jediný bodík si dokázala pripísať britská libra počas včerajšej seansy. Markokalendár zíval absolútnou prázdnotou, preto všetku aktivitu na seba...


...prebrala americká strana. Tá šokovala, keď sa na trhoch objavila správa výrobného indexu štátu New York. Očakával sa síce jeho pokles z 24 bodovej úrovne na približne 16, no nové číslo na úrovni 1,85 vyrazilo dych viac menej všetkým investorom. Dolár tak dostal ďalšiu ranu, pretože sa opäť potvrdila domnienka možnej recesie v USA. Tento fakt nenapravil ani mierne optimistický výsledok philadelphského fedu, ktorý novou hodnotou na úrovni 2 bodov vzrástol, no taktiež nedosiahol na očakávania (4 body). Jedinou dolárovou záchranou včera boli produkčné ceny, ktoré akcelerovali viac ako sa očakávalo 1,3% tempom, pričom jadrová zložka bez cien potravín a energií rástla 0,4% tempom. FED tak dostal podnet, nad ktorým musí zamyslieť. Rozhodujúcimi budú spotrebiteľské ceny, ktoré prichádzajú na scénu dnes. Opäť sa očakáva ich rast, vo februári 0,3% tempom, v medziročnom vyjadrení by sa hodnota indexu mala dostať na 2,3% úroveň, čo by hovorilo o vzďaľovaní sa vytúženej hodnote 2%. To by znamenalo ďalší odklad znižovania úrokových sadzieb. Ostrovná mena neposkytne kurzotvorné informácie. Tou najbližšou budú až maloobchodné tržby budúci týždeň. Ak tie budú silné a potvrdia sa očakávania, otázka zvyšovania sadzieb na ostrovoch sa určite objaví na stole centrálnych bankárov. Dnes však libra bude musieť odolávať útokom dolára, ktorý by mohol vyťažiť so silnejších inflačných dát. Zelená bankovka tak môže skorigovať časť strát, pretože podržať by ju mala aj priemyselná produkcia. Jediné, čo môže doláru znepríjemniť záver týždňa je michigenská spotrebiteľská dôvera, ktorá očakáva mierny pokles. Ranné ázijské obchodovanie posunulo libru vyššie na 1,9425, no momentálna bojuje s hladinou 1,9400. Ak sa libra dokáže dlhšie udržať nad touto hladinou, môže si počas doobedňajšieho obchodovania vytvoriť mierny náskok voči doláru. V poobedňajších hodinách ale očakávame tlak zelenej bankovky, ktorá by sa mohla testovať 1,9330.

Technické hodnoty
Resistance 31,9650
Resistance 21,9520
Resistance 11,9450
Support 11,9370
Support 21,9275
Support 31,9200
Údaje predchádzajúceho dňa
Európske zatváranie
Americké rozpätie
Americké zatváranie1,9387
Ázijské rozpätie
Európske otváranie

Vstup do dlhej pozície by sme uskutočnili na 1,9450, naopak, krátky predaj by sme uskutočnili na 1,9370.

BARTOLOMEI FINANCE (pzn)


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.