Aktuálna analýza mien

16.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


V priebehu celého obchodného dňa spolu meny hlavného devízového páru tuho zápasili. Výsledkom bolo stagnačné počínanie hodnôt výmenného kurzu. Obe...


...ekonomické veľmoci priniesli dôležité fundamentálne dáta. Nemecká ekonomika potešila euro silným 0,5%-ným rastom spotrebiteľskej cenovej hladiny. Tie tak prekonali aj očakávania na úrovni 0,4%-ného rastu. V rámci optimistických prognóz skončili spotrebiteľské ceny celej Eurozóny, keď pridali do kroku 0,3%-nou mierou. Euro teda ašpirovalo na ziskové pozície. K situácii sa však rozhodne chcela vyjadriť i zámorská strana. Prvým dobrým stimulom pre dolár bol pokles žiadateľov o podporu v nezamestnanosti. Zelenú bankovku však definitívne ochránili pred stratami až produkčné ceny a ich 1,3%-ný cval. Horšie to dopadlo s indexmi sekundárneho významu. Tie klesli. No euru sa napriek tomu podarilo spevnieť len k hladine 1,3241 USD, ktorá mu vyniesla 10 pipsový zisk. Situácia sa zmenila v priebehu noci. Spoločná mena Eurozóny sa odpútala od hladiny 1,3250 USD a snažila sa dodatočne využiť dobré inflačné štatistiky. Jej býčie nálady sú také silné, že sa pokúša zdolať odpor úrovne 1,3300 USD. Síce je už piatok, no zďaleka sa obchodný týždeň nekončí. Spojené štáty sa pokúsia vrátiť dolár do lepších sfér. Možnosť na to poskytne index spotrebiteľských cien, ktorý môže taktiež prekvapiť výrazným rastom. Ďalšie šance ponúkajú i priemyselná produkcia a spotrebiteľská dôvera michiganskej univerzity. Euro sa však v prípade slušných zámorských konjunkturálnych dát bude vzdávať len ťažko. Jeho snahou bude vytvorenie podporných pozícií na hladine 1,3300 USD. BARTOLOMEI FINANCE (pk)

Technické hodnoty
Resistance 31,3400
Resistance 21,3350
Resistance 11,3330
Support 11,3280
Support 21,3250
Support 31,3200
Údaje predchádzajúceho dňa
Európske zatváranie
Americké rozpätie
Americké zatváranie1,3241
Ázijské rozpätie
Európske otváranie


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.