BFX Flash: Kontroverzný EADS a jeho partneri

16.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Jednou z najhorúcejších správ dnešného dňa je úspech koncernu EADS. Materská spoločnosť výrobcu lietadiel Airbus, sa zrejme stane súčasťou konzorcia...


...spoločností, ktoré budú mať na svedomí realizáciu rozširovania leteckého arzenálu Veľkej Británie. Toto zoskupenie nesie pracovný názov AirTanker a okrem dominantného EADS figurujú v ňom i spoločnosti Thales, Cobham, Rolls-Royce a VT Goup. Hodnota kontraktu by mala dosiahnuť takmer 20 miliárd eur. Obchod má mať dlhodobý charakter a jeho predmetom bude približne 15 lietadiel Airbus-u rôznych modelov, ktoré majú byť následne prestavané na vzdušné tankery, umožňujúce doplnenie pohonných hmôt počas letu. Zdá sa, že problémy EADS a jej divízie Airbus sa pomaly stávajú minulosťou. Niekdajšie oneskorenie pri konštrukcii obrieho lietadla A380 sa našťastie nepremietli do finančných problémov jednotlivých dodávateľov. Dôkazom je spoločnosť Zodiac, zameraná na výrobu bezpečnostných technológií, akými sú padáky, či sedadlá. V druhom kvartáli hospodárskeho roku, končiaceho 28. februára, vykázala spoločnosť 8,5%-ný nárast tržieb. Tie poskočili z minuloročnej hodnoty 567,7 mil. eur na súčasných 616,1 mil. eur. Dopyt po lietadlách sa prejavil na raste objednávok pre túto spoločnosť. Hlavným odberateľom komponentov je práve spomínaný Airbus. BARTOLOMEI FINANCE (pk)


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.