Aktuálna analýza mien

19.03.2007 | Martin Piecka, BFX
Investičné spravodajstvo - BFX


Uplynulý týždeň bol pre hlavnú európsku menu výborný. Počas všetkých piatich seáns si euro na svoje konto pripísalo voči doláru zisk. Úvod piatkového...


...obchodovania patril jednoznačne európskej mene, ktorá ťažila z dolárových problémov. Zelená bankovka dostala úder od dvoch výrobných indexov, ktoré počas štvrtku zaznamenali výrazný pokles. Euro sa tak dostalo na najvyššiu úroveň od polovice decembra roku 2006, keď svoje denné maximum zaznamenalo na hladine 1,3341. V druhej časti piatkovej seansy sa predsa len k slovu dostal aj dolár. Došlo totiž k zverejneniu spotrebiteľských cien v USA, ktoré zaznamenali rast 0,4% v uplynulom mesiaci a tiež 2,4% v medziročnom vyjadrení. Došlo tak k akcelerácií, ktorá preskočila aj analytické predpovede a dolár tak mierne posilnil. Zatvárací kurz predstavoval 1,3317, čo znamenalo 38 pipsov v prospech eura. Dnes sa k slovu mierne dostáva dolár. Euro je pre ďalšie posilňovanie relatívne "vysoko" a pravdepodobne nastal čas na korekciu. Makrokalendár je dnes totiž absolútne prázdny, čo nahráva do karát dolárovým býkom. Seansa by však nemala byť veľmi volatilná, pričom jediným kurzotvorným činiteľom by mohla byť reakcia obchodníkov na správu OECD o vedúcich indikátoroch, ktorá naznačuje jastrabí smer budúcnosti ECB. Už zajtra sa týždeň preberie s nemeckými produkčnými cenami, ktoré by mali podľa všetkého mierne ubrať z tempa. Dnešné obchodovanie by sa malo niesť s technickým charakterom vytýčeným hranicami rezistencie 1,3360 a podpory 1,3280. BARTOLOMEI FINANCE (pzn)

Technické hodnoty
Resistance 31,3450
Resistance 21,3380
Resistance 11,3340
Support 11,3290
Support 21,3250
Support 31,3180
Údaje predchádzajúceho dňa
Európske zatváranie
Americké rozpätie
Americké zatváranie1,3317
Ázijské rozpätie
Európske otváranie


Články zo sekcie: Investičné spravodajstvo - BFXPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.