Koľko vás stojí výber z bankomatu?

27.10.2014 | Miroslava Hrášková, Finance.sk
Banky,sporenie - spravodajstvo


Vyberáte z bankomatu často? Koľko vás výbery bankomatu stoja? Prinášame vám porovnanie ceny výberu z bankomatu jednotlivých bánk.


Ako vyplýva z online celoslovenského prieskumu ČSOB banky, vyberá si z bankomatu aspoň raz týždenne takmer polovica z nás.  Aspoň raz mesačne si vyberá hotovosť z bankomatu necelých 40 % Slovákov.  Najčastejšie vyberajú z bankomatu ľudia vo veku 26 až 30 rokov a 41 až 50 rokov, pričom sú najvyťaženejšie bankomaty v obchodných centrách a na vyťažených uliciach veľkých miest. Výsledky prieskumu presnejšie uvádza tabuľka.

Tabuľka:  Výber z bankomatov

Frekvencia výberov z bankomatov %
aspoň 1 krát týždenne 46,9 %
aspoň 1 krát mesačne 39,6 %
raz za 3 mesiace 6.5 %
raz za 6 mesiacov 3.0 %
nikdy 4.0 %

Zdroj: ČSOB

Je výber z bankomatu spoplatnený?

Ano, aj nie.

Pokiaľ vyberáte z bankomatu vašej banky. Môže byť výber  aj úplne bezplatný.  Banky ponúkajú tzv. balíčky k bežným účtom, v ktorých môže byť výber z bankomatu úplne bezplatný, alebo v rámci balíčka je bezplatne len určitý počet výberov z bankomatu. Napríklad tri výbery v danom mesiaci sú zdarma, avšak štvrtý výber už spoplatnený je.

Čo určite nie je bezplatné, je výber hotovosti z bankomatu cudzej banky. Pokiaľ sa rozhodnete vybrať svoje prostriedky  v bankomate, ktorý vlastní iná banka, než tá, kde máte bežný účet a používate platobnú kartu, musíte sa pripraviť na to, že si túto službu zaplatíte.

Keď však nutne potrebujete hotovosť a nie je v blízkosti práve ten „váš bankomat“, môžete využiť ešte bankomat „spriaznenej“ banky, kde výbery hotovosti budú lacnejšie.

Mnohé banky ponúkajú mobilové aplikácie, ktoré vám umožnia zistiť si, kde sú umiestnené ich bankomaty.

Prehľad poplatkov za výber z bankomatu nájdete v našom Porovnaní bežných účtov.Pomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasované: 0 krát 5 0.5


Články zo sekcie: Banky,sporenie - spravodajstvoPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.