Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Prezentácia Slovenska v New Yorku

MZV SR

Prezentáciu slovenského umenia a kultúry pod názvom "Slovenská módna noc", ktorú zorganizoval slovenský generálny konzulát v New Yorku, sa uskutočnila dňa 19. mája 2007 v klube Retox na Manhattane.

 
Reklama

V programe bola módna prehliadka, predstavenie moderného tanca, hra na fujare a rómske tance. Svoju tvorbu predstavili slovenskí módni návrhári Vladimíra Bebčáková, Stina Kriváková, Dana Kleinert, Milota Krajinčáková a Lukáš Kimlička. Kolekciu modelov na jesennú sezónu vybrala Linda Drábová, choreografiu prehliadky pripravila Sandra Durovcová. Šaty predvádzali profesionálne modelky z newyorských agentúr. Umelci z divadla Palissimo, ktorého choreografom je Pavel Zuštiak, predviedli svoju avantgardnú tvorbu. Majster ľudových nástrojov Ján Trnovský zahral na fujare, ktorá je zapísaná v zozname nehmotného kultúrneho svetového dedičstva UNESCO ako slovenský unikátny hudobný nástroj. Hostia obdivovali aj temperamentný rómsky tanec členov krajanskej folklórnej skupiny Limbora.

 

 
 
Sdílení a tisk
   
 
Reklama