Prezentácia Slovenska v New Yorku

22.05.2007 | Tlačová správa, MZV SR
Firmy - spravodajstvo


Prezentáciu slovenského umenia a kultúry pod názvom "Slovenská módna noc", ktorú zorganizoval slovenský generálny konzulát v New Yorku, sa uskutočnila dňa 19. mája 2007 v klube Retox na Manhattane.


V programe bola módna prehliadka, predstavenie moderného tanca, hra na fujare a rómske tance. Svoju tvorbu predstavili slovenskí módni návrhári Vladimíra Bebčáková, Stina Kriváková, Dana Kleinert, Milota Krajinčáková a Lukáš Kimlička. Kolekciu modelov na jesennú sezónu vybrala Linda Drábová, choreografiu prehliadky pripravila Sandra Durovcová. Šaty predvádzali profesionálne modelky z newyorských agentúr. Umelci z divadla Palissimo, ktorého choreografom je Pavel Zuštiak, predviedli svoju avantgardnú tvorbu. Majster ľudových nástrojov Ján Trnovský zahral na fujare, ktorá je zapísaná v zozname nehmotného kultúrneho svetového dedičstva UNESCO ako slovenský unikátny hudobný nástroj. Hostia obdivovali aj temperamentný rómsky tanec členov krajanskej folklórnej skupiny Limbora.

 Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.