Fio banka umožňuje založiť účet úplne online bez papierovania

14.06.2016 | Tlačová správa, Fio banka
Tlačové správy


Fio banka najnovšie rozšírila možnosti založenia účtu na diaľku o ďalší spôsob, ktorý je plne elektronický bez nutnosti tlačiť dokumenty, dohodnúť si schôdzku s kuriérom či chodiť na pobočku. Záujemcovia o osobný účet bez poplatkov teraz všetko vybavia online.


Rýchlejšie, jednoduchšie a ekologicky. Tak možno teraz založiť osobný účet vo Fio banke. Tá momentálne ponúka plne elektronický spôsob, bez toho, aby záujemcovia o jej bankové služby bez poplatkov museli chodiť na pobočku alebo si dohovárali schôdzku s kuriérom. Stačí, keď na webe banky vyplnia online formulár, priložia scan dvoch dokladov totožnosti a dokladu o vedení bežného účtu v inej banke v SR. Z neho si na svoj novo zriadený účet pošlú overovaciu platbu v ľubovoľnej výške. Fio banka im potom obratom zašle naspäť jeden cent a v správe pre príjemcu aktivačný kód, ktorým klienti založenie nového Fio osobného účtu potvrdia. Celý proces je rýchly a pohodlný, záujemcovia nemusia nikam chodiť. Fio banka tento spôsob ponúka všetkým plnoletým tuzemským fyzickým osobám okrem podnikateľov, ktorí doteraz nevyužívajú žiadne jej služby.

„Máme 13 pobočiek na Slovensku a ďalšie dve tento rok chystáme otvoriť. K tomu sa snažíme, aby väčšina našich služieb bola dostupná online vrátane založenia účtu. Vychádzame tak v ústrety všetkým, ktorí nechcú alebo nemôžu prísť na pobočku alebo im nevyhovuje dohovoriť si stretnutie s kuriérom, ktorý štandardne prináša zmluvu k podpisu. Elektronické založenie účtu je veľmi pohodlné, časovo nenáročné a naviac šetrné k životnému prostrediu, celá zmluvná dokumentácia je totiž v elektronickej podobe,“ dodáva k novinke Fio banky jej hovorca Ján Franek.


Články zo sekcie: Tlačové správyPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.