Nevidiaci spevák Maroš Bango vystúpi na Plese v opere

04.12.2010 | TS, WebNoviny
ostatne


Nevidiaci spevák Maroš Bango sa predstaví na jednom z najprestížnejších spoločenských podujatí, Plese v opere v Bratislave. Na udalosť...

...roka, ktorou sa tradične otvára plesová sezóna na Slovensku, ho osobne pozvala sopranistka Opery SND a členka Čestného plesového výboru Ľubica Vargicová.

Maroš Bango, prezývaný aj slovenský Bocelli, je nevidiaci umelec, ktorý si získal veľkú popularitu najmä ako finalista populárnej súťaže Eurovision Song Contest 2010. Nemá žiadne hudobné vzdelanie, ale má absolútny hudobný sluch. Spieva predovšetkým operety, evergreeny, operné árie a canzonetty, ktorých texty aj melódie študuje len podľa sluchu. V roku 2009 vydal album Bludisko, ktorý uviedol do života Peter Dvorský. So svojou prvotinou absolvoval niekoľko desiatok úspešných koncertov po celom Slovensku. Na pódiu už stál s Luciou Bílou, Janou Kirschner, kapelou Kmeťoband či Petrom Cmorikom.

Agentúru SITA informovala PR manažérka Maroša Banga Lucia Makayová.Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.