Novinár v Podnestersku dostal 15 rokov za vlastizradu

17.12.2010 | TS, WebNoviny
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Úrady v moldavskom Podnestersku odsúdili známeho novinára na 15 rokov väzenia za vlastizradu potom, čo ho obvinili zo špionáže pre Moldavsko...

... V piatok o tom informovalo podnesterské ministerstvo pre štátnu bezpečnosť s tým, že Ernest Vardanjan sa k obvineniam priznal. "Súd uznal Vardanjana vinným a udelil mu 15-ročný trest v prísnom režime, bez konfiškácie majetku," píše sa vo vyhlásení ministerstva.

Novinár, ktorého zatkli v apríli, sa priznal, že pracoval pre moldavskú tajnú službu, ktorá ho naverbovala, keď študoval v Kišiňove. Vardanjan pracoval pre viacero podnesterských médií. Jeho manželka Irina tvrdí, že k obvineniam zo špionáže sa priznal pod tlakom a vplyvom psychotropných látok. Moldavská tajná služba uviedla, že Vardanjan pre ňu nikdy nepracoval.

Proruské Podnestersko vyhlásilo nezávislosť na začiatku 90. rokov minulého storočia, centrálna moldavská vláda ani medzinárodné spoločenstvo ho však nikdy neuznali. Rusko tento región podporuje a ponecháva si tam svoje vojenské jednotky.


Články zo sekcie: Ekonomika,EU - spravodajstvoPri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.