4. ročník konferencie Management LIVE zazoomuje strategicky!

30.05.2011 | Tlačová správa, In Form Slovakia
Zaujímavé akcie


Spoločnosť In Form Slovakia s.r.o. organizuje už 4. ročník konferencie Management LIVE. Pestrý program z oblasti strategického manažmentu osloví všetkých, ktorých sa riadenie týka.


Konferenciu otvorí Ivo Doležal, riaditeľ na odd. poradenstva spoločnosti PWC Slovensko s prednáškou Súčasné priority strategického riadenia ako ich vnímajú prední biznis lídri na Slovensku. Predmetom jeho prezentácie sú výsledky prieskumu stavu podnikateľského prostredia, ktorý realizovali v spolupráci so slovenskou edíciou magazínu Forbes.  Naňho nadviaže s témou Strategické obchodné partnerstvá Radoslav Švec, Slovák, ktorý to v globálnej spoločnosti Shell U.K. Limited dotiahol až na pozíciu Head of Convenience Retail.

Prečo riaditelia zlyhávajú pri tvorbe strategických rozhodnutí a ich zavedení do praxe?

Na túto otázku odpovie Marcela Holická, senior konzultant z Assessment Systems Slovakia, s.r.o. Zameria najmä na rizikové tendencie správania manažérov, ktoré môžu negatívne ovplyvňovať rozhodovanie, klímu na pracovisku, výkon a produktivitu jednotlivca i celého tímu. Úlohu hodnôt v strategickom manažmente príkladom z vlastnej biznis praxe potvrdí Milan Herstek, majiteľ drevárskej a nábytkárskej spoločnosti HERSTEK s.r.o.

Problematiku projektového manažmentu rozoberie Alexander Schneider, consultant ACTIWARE GmbH v prednáške na tému Agilný projektový manažment ako strategická výzva v 21. storočí a Peter Helexa, Senior Manager Corporate Development zo spoločnosti Slovak Telekom a.s. ukáže svoj pohľad na aj na Úskalia projektového manažmentu.

 

Management LIVE 2011
Dátum: 2. jún 2011
Miesto: Hotel Gate One, Bratislava

 

Peter Makovický, konateľ spoločnosti exekučná s.r.o. predstaví Základné nástroje prevencie vzniku ťažko vymožiteľných pohľadávok ako súčasť strategického manažmentu. Problematiku vymožiteľnosti pohľadávok doplní JUDr. Roman Fogta, súdny exekútor a konzultant spoločnosti Právny dom s.r.o. so svojimi skúsenosťami s Rozhodcovskou doložkou ako nástrojom efektívnej správy pohľadávok.

Záver konferencie je venovaný téme Reštrukturalizácia ako strategický nástroj. Pre niektorých je však reštrukturalizácia skôr pokrízový strašiak, čo by všetkým veľmi rád svojimi skúsenosťami z praxe vyvrátil Tomasz Zeglinski, managing partner zo spoločnosti DRS s.r.o.

Program konferencie bude dopĺňať workshop s názvom „Manažér v 21. storočí“ organizovaný spoločnosťou VERLAG DASHÖFER, vydavateľstvo, s.r.o., ktorý zahŕňa témy: Premena odbornosti a schopnosti iných vo výkonnosť; Situačné vodcovstvo – ako viesť ľudí v závislosti od ich schopností a charakteru úlohy; Manažérska integrita, ako prepojenie osobnosti a role manažéra.

Tešíme sa na spoločné stretnutie!


Články zo sekcie: Zaujímavé akciePri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.