Do čoho investovať v októbri - štyri tipy na akcie

04.10.2011 | Roman Dvořák, Lukáš Jíra, Finance.sk
Investovanie


Vybrať na burze také akcie alebo komodity, ktoré majú potenciál zaujímavého zhodnotenia, nie je ľahké - obzvlášť v súčasnej dobe paniky, dlhovej krízy a veľkéj volatility všetkých burzovných trhov. Prinášame vám námety a tipy, na čo sa sústrediť a ako na tom v konečnom dôsledku zarobiť.


Pre pochopenie súvislostí je vhodné sa najskôr ohľiadnuť, čo sa udialo predchádzajúci mesiac.

Mesiac september prinášal investorom doslova infarktové stavy. Popredné svetové indexy vytvárali svoje ročné minimá alebo tieto méty opäť testovali. Index S&P sa priblížil k méte 1100 bodov, DAX dvakrát otestoval hranicu 5 000 bodov.

1cz.jpg

1cz_1.jpg

Negatívnu náladu na trhoch spôsobila predovšetkým hrozba, že Grécko je už jednou nohou v bankrote. Nervozitu nedokázal rozohnať ani prezident Obama, ktorý oznámil svoj plán na oživenie chradnúcej US ekonomiky, ktorý však navzdory objemu príliš investorov nepresvedčil. Nepresvedčili ani centrálni bankéri, keď či už Bernanke tak aj Trichet načrtli pochmúrny obrázok súčasného stavu na oboch stranách Atlantiku.

Jedinou stávkou na istotu je tak predovšetkým vysoká volatilita, ktorá trhy sprevádza od začiatku. Ešte viac sa pri investoroch prehĺbila negatívna nálada po informácii zo strany FEDu, ktorý vidí vyššie riziká pre ekonomický rast. Očakávaná operácia v podobe výmeny dlhopisov v súvahe FEDu optimismus nepriniesla.

Čo očakávame:

Vsádzame na dohodu vlád v riešení súčasnej situácie, ktorá vyústi do podpory trhov a ich rast. Vlády si nemôžu dovoliť riskovať plné preliatie problémov do firiem a tým dopustiť recesiu a panickú likvidáciu majetku investorov, ako tomu bolo v kríze predošlej.

Toto sa dá zobchodovať postupným budovaním pozícií v akciových indexoch pomocou ETF alebo vybraním kvalitných akcií. My vám dávame ako bonus navyše tri akcie, ktoré sme sami nakúpili a vidíme potenciál pre ďalší mesiac.

NetSol Technologies, Inc. (NTWK) -
Spoločnosť vytvárajúca aplikačné SW pre automobilový a finančný priemysel,  fundamentálne i technicky zaujímavá - má dvakrát väčšiu účtovú hodnotu než tržnú, posledné dva a pól roka zisková s kladným cash flow a zväčšujúcim sa majetkom. Na dennom i týždennom grafe je býčia divergencia a cena sa nachádza blízko dôležitého levelu.

1cz_2.jpg

SIGA Technologies, Inc. (SIGA) - Farmaceutická firma zaoberajúca sa výskumom, vývojom a predajom liekov proti infekčným ochoreniam.Akcie boli zasiahnuté prehnane silným výpredajom vplyvom rozhodnutia súdu o podieľaní sa z 50 % čistého zisku s firmou PharmAthene. Fundamentálne však spoločnosť nemá iné problémy a vysiela nákupné signály podľa TA.

1cz_3.jpg

G-III Apparel Group, Ltd. (GIII) -  Textilná spoločnosť navrhujúca a vyrábajúca odevy pre mužov a ženy. Sídli v New Yorku a bola založená 1956. Spoločnosť má 1,5-krát väčšiu tržnú hodnotu než účtovný a aktuálny koeficien P/E a očakávaný je pod 10. Spoločnosť vykazuje stabilnú ziskovosť s rastúcimi tržbami a dvojmiestnou rentabilitou. Cena je u 200 MA na týždennom grafe a 50 % FIBO.

1cz_4.jpg 

Výpredajom prešla i pražská burza

1cz_5.jpg 

Najviac oslabovali bankové tituly, ERSTE sa v jeden moment pohybovala okolo 400 Kč a KB sa opäť dala nakúpiť pod 3 000 Kč. Výpredajom nebola ušetrená spoločnosť ČEZ a.s., v ktorej došlo k výmene časti managementu.

A práve spoločnosť ČEZ a.s. je našim veľkým favoritom pre nasledujúcich 12 mesiacov, napriek tomu, že došlo k výmene najvyššieho vedenia spoločnosti, základná strategia spoločnosti sa nemení - t.j. sústrediť sa na výrobu elektrickej energie prostredníctvom jadrových elektrární, konsolidácie dcérskych spoločností v zahraničí a expanzie do teplárenstva. Ceny okolo 700 Kč sú podľa nášho mienenia atraktívne k nákupu v strednedobom a v dlhodobom období so zaujímavou dividendou. 

1cz_6.jpg

Článok bol vypracovaný v spolupráci so spoločnosťou Czechwealth Czechwealt_logo.JPGPomohol vám tento obsah? Dajte mu hodnotenie:

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasované: 0 krát 5 0.5


Články zo sekcie: InvestovaniePri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.