Pozvánka na výstavu fotografií IRIS Foto 2012 v Nitre

20.03.2012 | , WebNoviny
ostatne


V piatok 23. marca 2012 o 18:00 hod. sa v nitrianskej fotogalérii Trafačka uskutoční otvorenie výstavy fotografií trnavského fotoklubu IRIS. ...

...V Nitre budú vystavovať 15 členovia fotoklubu. Ich obľúbenými témami je reportážna fotografia, krajinárska fotografia, makrofotografia, architektúra a portrét. Niektorí autori vytvárajú zložitejšie, až snové výtvarné fotografie a rôzne abstrakcie, často aj v čiernobielom prevedení.

História trnavskej neprofesionálnej fotografie sa začala písať už v dvadsiatych rokoch minulého storočia. V roku 1966 Blažej Vittek zakladá fotoklub IZOFOTA, kde aktívne pôsobí do roku 1973. V tom istom roku vzniká fotoklub IRIS. Členovia sa okrem súťaží Trnavský objektív a AMFO zúčastňujú aj na súťažiach Slovenského zväzu fotografov. Na všetkých úrovniach týchto súťaží získavajú najvyššie ocenenia. Pravidelne sú oceňovaní i na súťaži Génius Loci Trnavy. Významná je ich činnosť pri dokumentovaní života trnavského regiónu a publikačná činnosť. V letných mesiacoch sa zúčastňujú fotoparkových výstav v SR. Od roku 2009 fotoklub IRIS pôsobí pod záštitou mesta Trnavy, ktoré mu zároveň poskytlo aj nové priestory na svoju činnosť v trnavskej radnici. Koncom roka 2009 sa fotoklub pretransformoval na občianske združenie Fotoklub IRIS.
Informácie o fotoklube nájdete na www.irisfoto.sk.

Výstava tohto fotoklubu v Trafačke potrvá do 12. apríla 2012.

Všetkých srdečne pozývame.

Fotogaléria Trafačka sa nachádza v zrekonštruovanej budove bývalej transformátorovej stanice a je novým priestorom pre fotografiu. Galériu založil nitriansky fotograf František Kolář. Jej ambíciou je poskytnúť výstavný priestor významným protagonistom fotografického umenia a tiež otvoriť dvere súčasným talentovaným fotografom, ktorým učarila fotografia. Výstavný priestor v prízemí trafostanice je myšlienkovo prepojený s podkrovím budovy, kde sa nachádza ateliér. Fotoateliér, fotoškola, workshopy, výstavy, koncerty, kaviareň – to je fotogaléria Trafačka, otvorená v týždni v čase 8:00-22:00 h. a cez víkendy 15:00-22:00 h.
Viac informácií o nej nájdete na www.trafacka.sk.Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.