Pozor na kódy PIN kariet paysafecard ponúkané na internete

22.05.2012 | TS, TASR
Ekonomika,EU - spravodajstvo


Viedeň / Londýn 22. mája /PRNewswire/ (TASR-OTS) - Počet kódov PIN kariet paysafecard predaných cez internet často za cenu nižšiu ako je ich skutočná...


...hodnota sa v súčasnej dobe zvyšuje, aj keď sa predajom kódov PIN porušujú Všeobecné obchodné podmienky (VOP). Väčšina týchto kódov PIN je spojená s podvodnými aktivitami. Navyše mnohé z týchto kódov PIN už boli použité alebo zablokované, preto používatelia kariet paysafecard by si mali kódy PIN kupovať len na oficiálnych predajných miestach. Spoločnosť paysafecard group zdôrazňuje, že kódy PIN sa používajú len v autorizovaných internetových obchodoch. Kódy PIN kariet paysafecard sa v súčasnosti nemôžu používať na platby vykonávané v prospech verejných alebo miestnych orgánov, inštitúcií a súdov.

Možnosť platiť bezpečne na internete sa stáva čoraz dôležitejšou. Karta paysafecard je predplatené riešenie platby na internete, ktoré si nevyžaduje osobné bankové údaje ani údaje kreditnej karty. Platby sa vykonávajú zadaním jedinečného 16-miestneho kódu PIN, ktorý sa poskytuje s každou kartou paysafecard, takže transakcia je rýchla, jednoduchá a bezpečná. Karta paysafecard je k dispozícii na viac ako 350.000 predajných miestach v 29 krajinách po celom svete.Kódy PIN kariet paysafecard predávané cez internet sú často spojené s podvodmiPočet kódov PIN kariet paysafecard, ktoré sa predávajú cez internet (napr. na fórach, cez inzercie atď.) často za cenu nižšiu ako je ich skutočná hodnota v súčasnej dobe rastie, hoci sa predajom kódov PIN porušujú VOP. Väčšina týchto kódov PIN je spojená s podvodnými aktivitami. Kupujúci často zažívajú nepríjemné prekvapenie, keď sa snažia použiť kódy PIN na on-line nákupy, pretože tieto kódy PIN už boli zablokované a už ich nemožno použiť.

Karta paysafecard je predplatený spôsob platby na internete, ktorý akceptuje viac ako 3500 internetových obchodov (napr. hranie on-line hier, internetová telefónia, hranie spoločenských hier atď.). V súčasnosti však na internete existujú vírusy, ktoré blokujú vírusom napadnuté počítače. Na počítačoch sa potom zobrazí automaticky otvárané okno, v ktorom sa požaduje zaplatenie výkupného alebo údajnej pokuty prostredníctvom okrem iných platobných prostriedkov kódov PIN ku kartám paysafecard. Sú to pokusy o podvod.

Samotná spoločnosť paysafecard group sa od týchto pokusov dištancuje a upozorňuje na to, že verejné orgány, inštitúcie, právne firmy a súdy neakceptujú platbu kartou paysafecard ako platobný prostriedok. Karta paysafecard by sa mala používať iba na vykonávanie platieb v autorizovaných internetových obchodoch oficiálnych partnerov. Pokyny na zaplatenie poplatku alebo pokuty je nutné vždy ignorovať. Postihnuté osoby by sa mali obrátiť na políciu.

Spoločnosť paysafecard group úzko spolupracuje s Federálnym úradom kriminálnej polície (.BK) v Rakúsku a pomáha polícii pri jej vyšetrovaní s cieľom zastaviť tieto pokusy o podvod.paysafecard "Hotovostné platby na internete"Platby kartami paysafecard sa podobajú platbám v hotovosti. Zákazníci si na predajnom mieste zakúpia kartu paysafecard v požadovanej hodnote. Ak chce zákazník platiť v internetovom obchode, jednoducho zadá jedinečný 16-miestny kód PIN, ktorý sa poskytuje ku každému kupónu. Nie sú potrebné údaje o bankovom účte či kreditnej karte. S kódmi PIN kariet paysafecard by sa malo zaobchádzať tak, ako sa zaobchádza s bankovkami. Kódy PIN sú neprenosné. Používatelia, ktorí prezradia kód PIN iným osobám, poskytujú tak tretím stranám prístup k zostávajúcemu kreditu na kupóne.

Tipy spoločnosti paysafecard na zabezpečenie je možné nájsť na internetových stránkach http://www.paysafecard.com ("Bezpečnosť").

O spoločnosti paysafecard group: Spoločnosť paysafecard group, ktorá bola založená v roku 2000 v Rakúsku a Nemecku, pôsobí v 29 krajinách po celom svete so sídlami vo Viedni, v Londýne, Lucerne, Buenos Aires, Mexiko City a New Yorku. Spoločnosť paysafecard group sa prostredníctvom svojich úspešných internetových predplatených kupónov etablovala ako popredný európsky poskytovateľ predplatených platobných riešení. V roku 2009 skupina získala ocenenie ako "Leading Prepaid Organization" (popredná organizácia poskytujúca predplatené služby) a "Best Prepaid Company outside USA" (najlepšia spoločnosť poskytujúca predplatené služby mimo USA). Viac informácií nájdete na http://www.paysafecardgroup.comKontakt: Daniela Kazmaier Telefón: +49-30-25-76-20-5-19 E-mail: presse@paysafecard.com Zdroj: paysafecard Wertkarten AGUpozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

lt vs

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.