Tag akciové fondy

Akciové fondy patria do kategórie podielových fondov a ich obsah tvoria väčšinou akcie. Tento typ podielového fondu vykazuje v dlhodobom meradle vysoké výnosy, avšak zároveň aj vysokú kolísavosť, respektíve volatilitu.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Indexové fondy. Sú vhodným riešením pri páde trhov?
  Pre mnohých investorov na Slovensku sú indexové fondy skôr neznámym pojmom a svoje peniaze často zverujú do podielových fondov s aktívnou správou. Tá však nemusí znamenať väčšie zhodnotenie ako pasívny prístup indexových fondov, ktorým chýba manažér. Dokonca ani v neistých časoch.
 • Investičné fondy: aké sú príležitosti a riziká investovania?
  Slováci čoraz viac objavujú možnosti investovania do podielových fondov. Mnohí však pri ich využívaní stále robia chyby, vďaka ktorým sa oberajú o peniaze. Podielové fondy sú pritom dlhoročne jeden z najlepších investičných prostriedkov. Treba ich však využívať správne.
 • Komentár: Pozor na prehnaný optimizmus na akciových trhoch
  Akciový index najsilnejších amerických spoločností S&P 500 sa ocitol po dlhom 4-mesačnom raste v poklese. A to napriek tomu, že len nedávno dosiahol absolútny historický rekord. V súčasnej situácii treba povedať, že to nie je nič neprirodzené. Práve naopak, je to jasné upozornenie, aby sme ako investori boli opatrní.
 • Prečo sa (ne)oplatí investovať do podielových fondov
  Podielové fondy patria medzi najpredávanejšie investície na Slovensku. Napriek ich popularite však vôbec nemusí ísť o dobrú voľbu.
 • Komentár: Akciové trhy - letná súťaž o nové maximá začala
  Optimizmus na akciových trhoch, zdá sa, nemá konca a akcie odštartovali nový obchodný týždeň v silných ziskoch.
 • Komentár: Obrovský rast peňažných fondov predznamenáva recesiu
  Peňažný trh v USA (teda trh s finančnými inštrumentmi splatnými do jedného roka) zažíva najlepšie časy za posledných osem rokov. Aj napriek rastu akcií na nové maximá v USA a rastu výnosov prúdilo v minulom týždni obrovské množstvo kapitálu práve do peňažných fondov.
 • Komentár: Pokles akcií z úvodu februára je len malá ukážka pádu, ktorý nás (možno) čaká už v blízkej budúcnosti
  Investori na akciovom trhu v USA boli v posledných mesiacoch zvyknutí na nepretržitý rast akcií pri takmer nulovom kolísaní hodnôt akcií - volatilite. To v praxi znamenalo, že akcie rástli niekoľko mesiacov bez 5% korekcie a každý menší pokles bol agresívne skupovaný. Zároveň investori predávali volatilitu cez index VIX(cez futures, resp. ETF, ktoré sledujú VIX ako podkladovéaktívum), ktorý bol dlhodobo a umelo udržaný okolo úrovne 10. Tento trend ale skončil v januári a na trh zrazu prišla nevídaná volatilita.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.