Tag cestovné poistenie

Cestovné poistenie patrí do kategórie neživotného poistenia. Uzatvára sa najmä pred dovolenkovým obdobím a cestami do zahraničia. Kryje liečebné náhrady v prípade ochorenia, úrazu, straty batožiny, spôsobení škody tretej osobe a podobne.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • 9 suvenírov zo zahraničia, ktoré z dovolenky radšej nenoste
  Chystáte sa na dovolenku do Ázie či Afriky? Pozor na suveníry, ktoré sú zakázané. Okrem bežne známej slonoviny to však môžu byť aj mušle či kaviár.
 • Aké doklady budete potrebovať na dovolenku
  Vďaka Európskej únii a Schengenskému priestoru je cestovanie po Európe omnoho jednoduchšie. Cestovný pas už nie je nutnosťou, do okolitých krajín cestujeme väčšinou len na občiansky preukaz. Do niektorých obľúbených dovolenkových destinácií však budete potrebovať nielen cestovný pas, ale často aj vízum. Inde vás zase môžu prekvapiť hraničné kontroly. Viete s akými dokladmi pôjdete tento rok na dovolenku?
 • Majstrovstvá sveta v hokeji 2018: Prvý zápas proti bratom Čechom
  4. mája 2018 začínajú dlho očakávane majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa tento rok uskutočnia v Dánsku. Tohtoročný šampionát budú hostiť mestá Kodaň a Herning. Slovenskú reprezentáciu čaká hneď v prvom zápase odveký rival. Pozrite si program, skupiny a rozpis zápasov.
 • Majstrovstvá sveta v hokeji 2018: Koľko stoja vstupenky a cesta na turnaj?
  Lístky na veľké hokejové turnaje ako sú majstrovstvá sveta väčšinou bývajú pomerne drahé. Vstupenky na tohtoročné zápasy však nie sú nejako zvlášť predražené, horšie je to však s cestovaním. V článku nájdete ceny vstupeniek na zápasy, náklady na cestu a priemerné sumy hokejových zájazdov.
 • Chystáte sa na dovolenku? Pozor na nebezpečenstvo v týchto krajinách
  Jar nás prekvapila teplým počasím a dovolenková sezóna sa môže pomaly začať. Ak už premýšľate, do ktorej krajiny si pôjdete oddýchnuť, overte si aj jej bezpečnosť. Prinášame vám zoznam dovolenkových destinácií, ktoré sú v roku 2018 rizikové a kde by ste radšej cestovať nemali.
 • 10 tipov, ako sa výhodne poistiť na dovolenku
  Kde vám dajú najlepšie cestovné poistenie? Porovnajte si ponuku pred dovolenkou.
 • Majstrovstvá sveta vo futbale 2018: Aké sú ceny vstupeniek, leteniek a ubytovania?
  Tento rok je bohatý na športové podujatia. Po olympiáde a hokejovom šampionáte vypuknú aj veľkolepé Majstrovstvá sveta vo futbale 2018, ktoré sa uskutočnia v mrazivom Rusku. Ak chcete vidieť zápasy naživo, budete musieť siahnuť hlboko do vrecka. Pozrite si ceny vstupeniek, leteniek a ubytovania.
 • Cestujete s domácim miláčikom? Aj on musí mať potrebné doklady
  Chystáte sa cestovať a svojho domáceho miláčika beriete so sebou? Pozor si treba dať aj na to, ktoré zvieratá môžu cestovať za hranice. Prečítajte si, aké doklady potrebujete vybaviť a ako je to s cestovaním do štátov mimo Európskej únie.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.