Tag daňové priznanie

Daňové priznanie je systematický výkaz, v ktorom štátu dokazujete svoje príjmy a výdaje za daný rok, a na základe týchto údajov odvádzate príslušné dane. Daňové priznanie sa na Slovensku podáva najneskôr do konca marca, ale existuje možnosť si túto lehotu aj predĺžiť.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Príjmy zo zahraničia a daňové priznanie 2018
  Máte príjmy zo zahraničia? Ako správne vyplniť daňové priznanie? Vy sa pýtate, my odpovedáme. Vložte svoje otázky do našej bezplatnej daňovej poradne, alebo listujte už v zodpovedaných otázkach.
 • Príjmy z ČR a príklad ako postupovať v daňovom priznaní
  Pracovali ste vlani v Českej republike a teraz neviete ako vyplniť daňové priznanie? Prinášame vám pár príkladov. A tiež sa dozviete, ako si predĺžiť termín na podanie daňového priznania.
 • Ako uviesť české a slovenské príjmy zo zamestania v daňovom priznaní
  Boli ste v roku 2017 zamestnaní na Slovensku aj v Českej republike? Poradíme vám, ako bude vypadať vaše daňové priznanie.
 • Kto potrebuje vaše dane? Rozhodnite sami!
  Uvažujete, či a komu venovať svoje 2 % z daní? Váhate, či to má vôbec zmysel? Tak vedzte, že v minulom roku získali neziskové organizácie, občianske združenia a nadácie 64 miliónov eu od viac ako 800 tisíc daňovníkov.
 • Ako podať odklad daňového priznania v roku 2018
  Kto môže podať odklad daňového priznania k dani z príjmov za rok 2017? O aký čas si možno predĺžiť lehotu podania? Od roku 2018 je potrebné použiť nové tlačivo.
 • Daňové priznanie 2018 ľavou zadnou
  Obdobie podávania daňového priznania je v plnom prúde. Niektorí ľudia v tom ale stále majú guláš. Prečítajte si jednoduchý prehľad o tom, kto a kedy podáva daňové priznanie v roku 2018.
 • Ako uviesť príjmy z prenájmu v daňovom priznaní
  Prenajímate byt, dom či garáž a uvažujete, či musíte svoje príjmy zdaniť? Nuž nie vždy. Kedy a ako daníte príjmy z prenájmu sa dočítate v našom článku.
 • Ako podáva daňové priznanie dôchodca
  Patríte medzi tých aktívnych dôchodcov, ktorí ešte pracujú, alebo prenajímajú nehnuteľnosť? Alebo ste mali štastie a vyhrali ste? No a teraz si lámete hlavu nad tým, či musíte podať daňové priznanie a aké výhody si môžete uplatniť? Prinášame Vám pár tipov, ako si s daňovým priznaním hravo poradiť.
 • Zdaňovanie kryptomien, forexov a akcií v roku 2018
  Nákup a predaj kryptomien, špekulácie na burze s akciami, menami, či komoditami otvorili bránu k veľkým ziskom z pohodlia domova. No aj tie podliehajú zdaneniu.
 • Študenti a príjmy z brigády v daňovom priznaní: ako na vrátenie dane
  Ak ste v roku 2017 mali príjmy z brigády, podať daňové priznanie by pre vás mohlo byť výhodou. Prinášame vám príklad, ako získať vrátenie dane.
 • Daňové priznanie na poslednú chvíľu
  Termín podania daňového priznania sa už nezadržateľne blíži. Človek je však tvor lenivý a všetko si necháva na poslednú chvíľu. Pre jedincov z kategórie "odkladačov" povinností je tu jednoduchý prehľad na podanie daňového priznania, alebo jeho odklad na poslednú chvíľu.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.