Tag daňové zvýhodnenie

Hypotéky pre mladých prešli obrovskými zmenami. Štátny príspevok k hypotéke pre mladých už nie je poskytovaný lepším úrokom, ale klient si ho môže uplatniť priamo v daňovom priznaní. Tento daňový bonus si môže uplatňovať v daňovom priznaní po dobu 5 rokov.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • S daňami vám po novom pomôže aj komunikačný robot Taxana
  Finančná správa spustila Taxanu pred tromi týždňami.
 • Firmy v daňových rajoch už nemusia byť v bezpečí
  Offshore firmy sú spoločnosti sídliace v daňových rajoch, respektíve na miestach, kde neexistujú dane. V dnešnej dobe ich nie je málo. Lákavá ponuka nezdaneného podnikania sa však neustále stenčuje a nad nepoctivými podnikateľmi sa zaťahujú mračná daňových zákonov. Prečo je „offshore“ pomaly umierajúci trend.
 • Kedy sa platí daň pri predaji nehnuteľnosti? Otestujte sa v našom kvíze
  Vyznáte sa v slovenskom daňovom systéme? Viete aj to, aká je sadzba z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti alebo ako sa vyplní daňové priznanie? Vyskúšajte si náš kvíz a otestujte sa.
 • Daňové priznanie na poslednú chvíľu
  Termín podania daňového priznania sa už nezadržateľne blíži. Človek je však tvor lenivý a všetko si necháva na poslednú chvíľu. Pre jedincov z kategórie "odkladačov" povinností je tu jednoduchý prehľad na podanie daňového priznania, alebo jeho odklad na poslednú chvíľu.
 • Ako podáva daňové priznanie dôchodca
  Patríte medzi tých aktívnych dôchodcov, ktorí ešte pracujú, alebo prenajímajú nehnuteľnosť? Alebo ste mali štastie a vyhrali ste? No a teraz si lámete hlavu nad tým, či musíte podať daňové priznanie a aké výhody si môžete uplatniť? Prinášame Vám pár tipov, ako si s daňovým priznaním hravo poradiť.
 • Ako podať odklad daňového priznania v roku 2018
  Kto môže podať odklad daňového priznania k dani z príjmov za rok 2017? O aký čas si možno predĺžiť lehotu podania? Od roku 2018 je potrebné použiť nové tlačivo.
 • Daňové priznanie 2018 ľavou zadnou
  Obdobie podávania daňového priznania je v plnom prúde. Niektorí ľudia v tom ale stále majú guláš. Prečítajte si jednoduchý prehľad o tom, kto a kedy podáva daňové priznanie v roku 2018.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.