Tag daňový bonus na dieťa

Daňový bonus je zvýhodnenie na dani za každé dieťa v domácnosti. Uplatniť si ho môžete každý mesiac vo forme menšej zálohy na daň, alebo pri ročnom vyúčtovaní. Jeho výška sa môže meniť, v závislosti od zmien v zákonoch.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Ako si zvýšiť a vylepšiť materskú dovolenku?
  Budúce, ale i súčasné mamičky to nemajú jednoduché. Pri materskej dovolenke sa na nejaký čas musia vzdať svojich pracovných a kariérnych plánov. Finančnú ťarchu domácnosti sú nútené prenechať na otcov alebo manželov. My vám ukážeme, ako vyťažiť zo systému čo najviac, aby bol príjem počas materskej dostačujúci.
 • Daňový bonus v daňovom priznaní
  Ako uplatniť daňový bonus? Kto má naň nárok. Príklady na sumy daňového bonusu.
 • Daňové priznanie 2018 ľavou zadnou
  Obdobie podávania daňového priznania je v plnom prúde. Niektorí ľudia v tom ale stále majú guláš. Prečítajte si jednoduchý prehľad o tom, kto a kedy podáva daňové priznanie v roku 2018.
 • Daňové priznanie na poslednú chvíľu
  Termín podania daňového priznania sa už nezadržateľne blíži. Človek je však tvor lenivý a všetko si necháva na poslednú chvíľu. Pre jedincov z kategórie "odkladačov" povinností je tu jednoduchý prehľad na podanie daňového priznania, alebo jeho odklad na poslednú chvíľu.
 • Prídavky na deti sa v roku 2019 opäť zvýšia
  Pomaly ale isto sa suma prídavkov na deti približuje k 25 eurám. Či sa to podarí na budúci rok nie je isté. V roku 2019 však na jedno dieťa dostanete 24,34 eur.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.