Tag dlhopisné fondy

Dlhopisný fond je fond, do ktorého investujú klienti s dlhším investičným časovým horizontom, respektíve s dlhšou splatnosťou. Investuje sa do dlhopisov, respektíve do dlžných cenných papierov, ktoré majú dobu splatnosti vyššiu ako jeden rok.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Čo robiť s peniazmi pri poklese trhov?
  Úroky na termínovaných vkladoch dlhodobo padali a to mnohých Slovákov inšpirovalo k investovaniu do podielových fondov, akcií, dlhopisov, či indexových fondov. Často bez toho, aby vedeli, čo robiť, ak sa na trhy raz nebude usmievať šťastie a začnú klesať.
 • Investičné fondy: aké sú príležitosti a riziká investovania?
  Slováci čoraz viac objavujú možnosti investovania do podielových fondov. Mnohí však pri ich využívaní stále robia chyby, vďaka ktorým sa oberajú o peniaze. Podielové fondy sú pritom dlhoročne jeden z najlepších investičných prostriedkov. Treba ich však využívať správne.
 • Ako vyzerá profil slovenského milionára
  Bohatší Slováci sa už dlhodobo odkláňajú od konzervativizmu a vyhľadávajú skôr investovanie do stavebných pozemkov.
 • Komentár: Obrovský rast peňažných fondov predznamenáva recesiu
  Peňažný trh v USA (teda trh s finančnými inštrumentmi splatnými do jedného roka) zažíva najlepšie časy za posledných osem rokov. Aj napriek rastu akcií na nové maximá v USA a rastu výnosov prúdilo v minulom týždni obrovské množstvo kapitálu práve do peňažných fondov.
 • Komentár: Kupovať alebo nekupovať dlhopisy? Názory bankových gigantov a Warrena Buffetta idú proti sebe
  Investičný gigant Morgan Stanley si myslí, že je na čase pri amerických dlhopisoch zmeniť postoj na býčí, a preto odporúča klientom nakupovať tieto cenné papiere na súčasných úrovniach. Táto banka sa tak postavila proti názoru Goldman Sachs aj Warrena Buffetta – tí totiž očakávajú ďalší pokles na dlhopisoch a rast ich výnosov.