Tag dohoda o vykonaní práce

Dohoda o vykonaní práce je typ dohody, ktorá zahŕňa vykonanie práce mimo pracovný pomer. Takáto dohoda sa vykonáva písomne a zamestnávateľ ju môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak rozsah práce, ktorú táto dohoda zahŕňa nepresahuje 350 hodín v jednom kalendárnom roku. Tento typ pracovnej dohody upravuje a definuje Zákonník práce.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Návod: Ako správne napísať motivačný list?
  Kedysi stačilo poslať dobrý životopis a získali ste pozvánku na pohovor. Dnes to platí rovnako, avšak väčšina firiem už vyžaduje aj kvalitný motivačný list. Ako ho napísať?
 • Tipy, ako sa pripraviť na pracovný pohovor
  Ak ste práve dostali pozvánku na pohovor na vaše vysnívané pracovné miesto, určite premýšľate, ako nepremárniť túto príležitosť a zvýšiť si šance na podpis pracovnej zmluvy. Prípravu nepodceňujte, avšak nie je ani nutné podliehať panike.  V našom článku vám prinášame rady, ako sa pripraviť na toto dôležité stretnutie.
 • Tipy a rady, ako si nájsť stáž alebo absolventskú prax
  Jedným zo spôsobov, ako si nájsť prácu ihneď po škole je stáž. Nejaký čas síce budete pracovať zadarmo, no v drvivej väčšine prípadov sa stáž končí riadnym pracovným pomerom.
 • Kedy sa študentom ráta brigáda do dôchodku?
  Práca na dohodu môže byť v mnohých pohľadoch výhodná, v prípade dôchodku sa toto obdobie nie vždy počíta.
 • Ako uvádzať príjmy z dohody v daňovom priznaní
  Práca na dohodu je najčastejšie využívaný spôsob, ako si privyrobiť popri štúdiu či hlavnom pracovnom pomere. Študenti obvykle pracujú na základe dohody o brigádnickej činnosti. Ďalej je možné pracovať na základe dohody o pracovnej činnosti alebo dohody o vykonaní práce.
 • Študentská brigáda v zahraničí: ako podať daňové priznanie
  Zahraničné brigády sú medzi študentmi veľmi populárne, pretože okrem spoznávania nových miest majú možnosť zarobiť si mnohokrát oveľa vyššie sumy ako v porovnateľnom zamestnaní na Slovensku. Viete kedy a akým spôsobom je potrebné takéto príjmy uviesť v daňovom priznaní?
 • Práca popri dôchodku. Čo všetko potrebujete vedieť?
  Ľudia, ktorí dovŕšili dôchodkový vek, môžu aj naďalej pracovať. Tak isto si môžu nájsť prácu na penzii aj neskôr po skončení pracovného pomeru, dokonca aj v prípade predčasného dôchodku. Všetko má však presné pravidlá.
 • Brigáda na leto 2018 – aké sú možnosti a kde hľadať prácu
  Aj tento rok platí pravidlo, čím skôr hľadáte, tým skôr nájdete. Ponuka letných brigád na tento rok je viac-menej rovnaká ako po minulé roky. Pozreli sme sa na to, kde sa oplatí hľadať si krátkodobú prácu.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.