Tag dotácie na stravu

Dotácia na stravu slúži na zabezpečenie výchovy k stravovacím návykom dieťaťa, ktoré je ohrozené sociálnym vylúčením. O túto dávku môže žiadať zriaďovateľ školy, obec podľa sídla školy, občianske združenie, prípadne aj samotné základné a materské školy v prípade, že sa písomne dohodli so zriadovateľom.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Ako zostaviť jedálniček pre rôzne zamestnania?
  V prvom rade je nevyhnutné spomenúť, že každý človek je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen chuťové požiadavky, ale aj zdravotný stav, ročné obdobia, fyzickú záťaž a pod. Je dôležité mať na mysli, že nie všetko je vhodné pre každého.
 • Ako sa zvyšuje stravné živnostníka a gastrolístky
  Až 5,10 eura za každý odpracovaný deň si môže uplatniť živnostník na stravnom vo svojich daňových výdavkov.
 • 7 tipov na superpotraviny
  Superpotraviny sú aktuálne modernou témou. Aká je pravda o superpotravinách a sú to predovšetkým exotické plodiny alebo ich nájdeme aj u nás doma? Prečítajte si našich 7 tipov na známe i menej známe superpotraviny, ktoré by nemali chýbať v našom jedálničku.
 • Od 1. júla sa zvyšujú sumy stravného
  Rezort práce schválil zmeny v sumách stravného, ktoré začali platiť od 1. júla. Zmeny sa týkajú aj príspevku na stravu pre zamestnancov.
 • Je možné vymeniť stravné lístky za peniaze?
  Stravné lístky sú ešte stále rozšírenou formou, ktorou zamestnávatelia prispievajú svojim zamestnancom na stravovanie. Mnoho ľudí by však privítalo hotovosť namiesto stravných lístkov a preto hľadajú spôsob výmeny lístkov za peniaze.
 • 4 veci, ktoré by ste mali vedieť o pracovnej ceste
  Kedy môžete odmietnuť pracovnú cestu? Čo si treba pred pracovnou cestou vždy zabezpečiť? Čítajte a dozviete sa viac.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.