Tag druhy zdravotného poistenia

Existuje niekoľko druhov zdravotného poistenie. Poznáme verejné zdravotné poistenie, ktoré sa rozdeľuje ešte na dve kategórie a to povinné a dobrovoľné zdravotné poistenie. Druhú skupinu tvorí individuálne zdravotné poistenie. Pod túto kategóriu poistenia by sme mohli priradiť komerčné poisťovne, zmluvné a doplnkové poistenia osôb.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Nevyliečiteľné a kritické ochorenia. Ako ich poistiť?
  Predstavujú nielen veľmi nepríjemného životného partnera, ale aj nemalú finančnú záťaž. Napriek tomu výber správneho poistenia dokáže eliminovať aspoň finančné škody, ktoré nevyliečiteľné ochorenia napáchajú.
 • Odpočítateľná položka na zdravotné poistenie v roku 2019
  Zamestnanci s menším platom alebo minimálnou mzdou si aj v roku 2019 môžu uplatniť odpočítateľnú položku na zdravotné poistenie, vďaka ktorej si znížia odvody a zvýšia čistý príjem.
 • Čo všetko prepláca zdravotná poisťovňa u zubára
  Poplatky u zubára nepatria medzi najlacnejšie výdavky, práve naopak, sú na opačnom konci finančnej hitparády. Čo všetko si teda musíte ako pacient platiť zo svojho a čo vám preplatí poisťovňa?
 • Ako si vypočítať PN-ku
  Ste zamestnancom alebo živnostníkom a potrebujete si informatívne vypočítať náhrady príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti? Ukážeme vám, ako na to.
 • Kontrola zo Sociálnej poisťovne cez víkend? Takto môžete prísť o stovky eur
  Maródujete a chystáte sa cez víkend napríklad pracovať na záhrade? Riskujete, že prídete o peniaze za "péenku". Kontrola zo Sociálnej poisťovne vás môže prekvapiť aj v sobotu či v nedeľu a pokuta môže vyjsť aj stovky eur.
 • Koľko stojí pohreb a čo všetko je potrebné vybaviť
  Smrť blízkeho zasiahne každú rodinu psychicky, ale aj finančne. Ceny pohrebných služieb sa síce menia v závislosti od miest a obcí, no náklady na pohreb takmer všade presahujú výšku tisíc eur. Okrem toho sa nevyhnete množstvu "vybavovačiek"". Čo všetko vás čaká si povieme v riadkoch nižšie.
 • Kedy má zamestnanec nárok na ošetrovné (OČR)?
  V článku sa pozrieme na to, kedy má zamestnanec nárok na ošetrovné, aká je jeho výška a koľko dní môže trvať.
 • Vláda navýšila opatrovateľský príspevok. Rásť bude aj v roku 2019
  Peňažný príspevok na opatrovanie zdravotne postihnutého človeka je určený ich stálym opatrovateľom, na zabezpečenie každodennej pomoci pri bežných ľudských potrebách, starostlivosti o domácnosť a v snahe, aby opatrovaná osoba mohla zotrvať v domácom prostredí.
 • Ako získať parkovací preukaz pre zdravotne postihnutú osobu
  Ak odborný posudok preukáže, že zdravotne ťažko postihnutá osoba je odkázaná na invalidnú prepravu osobným autom, prípadne má praktickú alebo úplnú slepotu oboch očí, má právo na takzvaný parkovací preukaz. Bohužiaľ, aj jeho získanie si vyžaduje trpezlivosť a nutnú byrokraciu. Prečítajte si, kde a ako je možné ho získať.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.