Tag fondy fondov

Fondy fondov sú istým a špecifickým druhom investičných fondov, ktoré sa nezameriavajú priamo na akcie, dlhopisy alebo iné investičné nástroje, ale vynakladajú finančné prostriedky investovania priamo do ďalších investičných fondov.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

  • Komentár: Pozreli sme sa, do čoho investuje veštec z Omahy
    Warren Buffett, CEO investičnej Berkshire Hathaway, je v súčasnosti najuznávanejší a najbohatší človek investičného sveta, známy pod prezývkou „Veštec z Omahy“. Aj napriek neuveriteľnému bohatstvu býva už desaťročia v rovnakom dome, jazdí rovnakým autom a pri analýze nepoužíva výdobytky techniky.
  • Investičné fondy: aké sú príležitosti a riziká investovania?
    Slováci čoraz viac objavujú možnosti investovania do podielových fondov. Mnohí však pri ich využívaní stále robia chyby, vďaka ktorým sa oberajú o peniaze. Podielové fondy sú pritom dlhoročne jeden z najlepších investičných prostriedkov. Treba ich však využívať správne.
  • Komentár: Obrovský rast peňažných fondov predznamenáva recesiu
    Peňažný trh v USA (teda trh s finančnými inštrumentmi splatnými do jedného roka) zažíva najlepšie časy za posledných osem rokov. Aj napriek rastu akcií na nové maximá v USA a rastu výnosov prúdilo v minulom týždni obrovské množstvo kapitálu práve do peňažných fondov.