Tag fondy peňažného trhu

Fondy peňažného trhu sa zameriavajú hlavne na termínované a krátkodobé vklady bánk. Väčšina výnosov s týchto fondov závisí od výšky úroku, takže sa vyznačuje menšou mierov premenlivosti. Správa takýchto fondov je pomerne jednoduchá a je aj menej spoplatnená.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Komentár: Pozreli sme sa, do čoho investuje veštec z Omahy
  Warren Buffett, CEO investičnej Berkshire Hathaway, je v súčasnosti najuznávanejší a najbohatší človek investičného sveta, známy pod prezývkou „Veštec z Omahy“. Aj napriek neuveriteľnému bohatstvu býva už desaťročia v rovnakom dome, jazdí rovnakým autom a pri analýze nepoužíva výdobytky techniky.
 • Investičné fondy: aké sú príležitosti a riziká investovania?
  Slováci čoraz viac objavujú možnosti investovania do podielových fondov. Mnohí však pri ich využívaní stále robia chyby, vďaka ktorým sa oberajú o peniaze. Podielové fondy sú pritom dlhoročne jeden z najlepších investičných prostriedkov. Treba ich však využívať správne.
 • Komentár: Globálnu ekonomiku, ale aj akciové trhy ovplyvňuje do značnej miery obchodná vojna
  V posledných dňoch sme mohli spozorovať, ako americké indexy zareagovali na očakávaný väčší obchodný konflikt medzi USA a Čínou. Síce sa jednalo o pomerne malý výpredaj o 5-6 percent, a teda len logickú korekciu po strmom raste, môže to však byť spúšťač oveľa horších poklesov do budúcna.
 • Komentár: Obrovský rast peňažných fondov predznamenáva recesiu
  Peňažný trh v USA (teda trh s finančnými inštrumentmi splatnými do jedného roka) zažíva najlepšie časy za posledných osem rokov. Aj napriek rastu akcií na nové maximá v USA a rastu výnosov prúdilo v minulom týždni obrovské množstvo kapitálu práve do peňažných fondov.