Tag hasiči

Hasičský a záchranný zbor je štátny útvar, ktorý spadá pod Ministerstvo vnútra. Plní úlohy na úseku protipožiarnej ochrany a zasahuje proti požiarom, živelným pohromám, pri autonehodách, hromadných haváriách, pri úniku nebezpečných alebo rádioaktívnych látok a podobne. 

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Koľko stojí pohreb a čo všetko je potrebné vybaviť
  Smrť blízkeho zasiahne každú rodinu psychicky, ale aj finančne. Ceny pohrebných služieb sa síce menia v závislosti od miest a obcí, no náklady na pohreb takmer všade presahujú výšku tisíc eur. Okrem toho sa nevyhnete množstvu "vybavovačiek"". Čo všetko vás čaká si povieme v riadkoch nižšie.
 • Ako sa stať príslušníkom Hasičského a záchranného zboru
  Takmer každý muž chcel byť v detstve hasičom alebo smetiarom. Avšak, po odhalení reality, ktorú so sebou prináša dospelosť väčšina z nich od smetiarskych plánov upustí. V článku sa teda pozrieme na cestu k práci hasiča.
 • Platy hasičov, policajtov a vojakov v štátnej službe
  Hasiči, policajti a vojaci vykonávajú pomerne stresové a nebezpečné povolanie. Tomu by mala zodpovedať aj výška ich platového ohodnotenia. Koľko vlastne zarábajú a aké majú príplatky?
 • Falošný výjazd záchranných zložiek vás môže vyjsť pekne draho
  Prácu hasičov, záchranárov a policajtov ocení len človek, ktorý ich služby aspoň raz naozaj potreboval. Sú však aj takí, ktorí si z integrovaného záchranného systému robia žarty. Ak zneužijete tiesňovú linku bez toho, aby ste ju reálne potrebovali, za výjazd zaplatíte z vlastného vrecka a neminie vás ani mastná pokuta.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.