-
Dokedy musí dieťa sedieť v autosedačke? Definícia zákona je pomerne prekvapujúca
Každý rodič pozná problémy s prepravou svojich malých ratolestí. Dokedy musia mať deti autosedačku? Stačí im podsedák? Dokedy musia byť prepravované vo vajíčku alebo odkedy už môžu sedieť na prednom sedadle? Na tieto otázky ste už určite počuli mnoho rôznych odpovedí. Zákon to však definuje jasne.
-
Vodičov v zime trápia na cestách kamienky. Ako riešiť poškodené sklo?
Problém s čelným sklom rieši havarijné poistenie. Ak ho má vodič uzatvorené, poisťovňa škodu preplatí automaticky.
-
V dobe „covidovej“ podnikatelia podvádzali viac. Poisťovne hlásia tisíce odhalených pokusov o podvod
Vylákať peniaze z poisťovne je trestný čin. Zakryť podvod nedokázala ani „korona“. Dokazujú to výsledky odhalených prípadov
-
Čo robiť, ak do vás nabúra auto bez PZP alebo vodič utečie z miesta nehody?
Útek vinníka z miesta škodovej udalosti nie je, žiaľ, ničím netradičným. Často je za ním skrat, strach prevziať zodpovednosť za náhradu škody, chýbajúce poistenie PZP či alkohol. Poradíme vám, ako v takýchto situáciách správne postupovať.
-
Nehoda v zahraničí: Ako postupovať a čo vybaviť najskôr?
Ak cestujete autom mimo hraníc Slovenska, snažte sa byť pripavený na akúkoľvek situáciu.
-
Ako (ne)kúpiť ojazdené auto, ktoré bolo zatopené počas povodní
Bezprostredne po povodniach na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách si poriadne skontrolujte, či ojazdený automobil z inzerátu alebo bazáru nebol zatopený. Pri prehliadke si dajte pozor na problémové oblasti, zatopené autá možno pomerne jednoducho odhaliť.
-
Kúpa garáže: ako si správne vybrať a aké povinnosti vás čakajú?
Čo všetko treba spraviť po kúpe garáže? Pripravili sme praktický článok, ktorý vás prevedie výberom garáže, prihlásením a poistením.
-
Jazdenie na motorke - ako vybaviť vodičák a čo všetko je v povinnej výbave?
Vždy keď na jar stúpnu teploty, motorkári vyťahujú svoje stroje a smerujú na cesty. Rozmýšľate, že sa k nim pridáte? Čo všetko treba mať k jazde na motorke? Prinášame praktického sprievodcu pre začiatočníkov.
-
Poistenie čelného skla na vozidle. Komu a kedy sa oplatí?
Istotu, že vaše čelné sklo bude v premávke v poriadku vám nedá nik. Poistiť si však môžete náhradu škody - samostatne, ako pripoistenie PZP alebo formou havarijného poistenia. Čo sa oplatí najviac?
-
Tipy, ako získať najlacnejšie povinné zmluvné poistenie (PZP)?
Povinné zmluvné poistenie si klienti radi vyberajú najmä podľa ceny. Ak túžite platiť čo najmenej, poradíme vám, na čo sa zamerať.
-
Zrazili ste zviera na ceste. Ako postupovať?
Niektoré úseky ciest prinášajú nebezpečenstvo výskytu zveri. Pri zrážke treba postupovať podľa striktných pravidiel, v opačnom prípade môžete skončiť aj vo väzení.
-
Čo si o poistení myslia Slováci a aké majú od neho očakávania
Slováci už komerčné poistenie nevnímajú ako zbytočný luxus. Od poisťovne však očakávajú serióznosť, spoľahlivosť, pocit istoty a rýchle vybavenie poistnej udalosti. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre poisťovňu Groupama.
-
KVÍZ: Čo hrozí, ak nemáte PZP a prečo sa oplatí životná poistka?
Viete, čo všetko vám hrozí, ak nemáte PZP? Máte prehľad o tom, prečo sa oplatí životná poistka? Otestujte si svoje vedomosti v našom krátkom kvíze.
-
Čo pri poistení nerobiť, aby ste sa nestali podvodníkom?
Poistenie je vnímané ako krytie v prípade nepredvídateľných okolností. V niektorých prípadoch však ľudia skúšajú získať plnenie aj keď naň nemajú nárok. Dopúšťajú sa tak poistného podvodu, ktorý môže skončiť zamietnutím plnenia aj väzením.
-
Asistenčné služby v poistení. Vyvedú vás z problémov
V minulosti sa poistenie uzatváralo vo veľkej miere na krytie rizík. Cestovatelia aj motoristi však čoraz častejšie vítajú aj ponuku asistenčných služieb. Sú pre nich neraz dôležitejšie ako poistné krytie.
-
Ťukli ste susedovi auto? Takto by ste mali postupovať
Ak niekomu poškodíte auto (alebo niekto nabúra to vaše), môže to skončiť ako nehoda alebo škodová udalosť. Aký je správny postup, ak sa vám stane nehoda na parkovisku?
-
Ako postupovať v prípade dopravnej nehody alebo škodovej udalosti
Ak sa stanete účastníkom dopravnej nehody, mali by ste poznať správny postup riešenia takejto situácie. Podľa polície sú v niektorých prípadoch dôležité aj prvé minúty po nehode. Ako teda postupovať a čo robiť v prípade dopravnej nehody alebo škodovej udalosti?
-
Pozor na zatopené autá po silných búrkach, riziko kúpenia poškodeného vozidla je veľké
Autobazáre zvyšujú bezpečnosť výkupu vozidiel, riziko kúpenia poškodeného vozidla z druhej ruky je vyššie.
-
Voda, jedlo alebo cigareta za volantom. Porušujete tým zákon?
Väčšina šoférov si dopraje jedlo, pitie alebo cigaretu aj za volantom. Považuje sa takéto konanie za priestupok? Pozrieme sa na to, ako vidí takúto situáciu zákon.
-
Porucha na diaľnici: ako postupovať a zavolať pomoc? Tu je návod
Pokazené auto nepoteší žiadneho šoféra. Avšak ak sa tak stane na takej frekventovanej ceste, ako je diaľnica, môže Vám ísť o život.
-
Toto sú najčastejšie poistné podvody na Slovensku
Špekulanti chceli aj v minulom roku vymámiť od poisťovní plnenie podvodmi.
-
Ako postupovať pri dopravnej nehode a čomu sa radšej vyhnúť
Vždy najprv poskytnite všetkým účastníkom nehody pomoc a zabezpečte miesto nehody. Zvážte, či je nutné volať políciu.