Tag hospodársky rast

Hospodársky vývoj, respektíve hospodársky rast je ekonomická zmena v štáte. Ide o dlhodobé a trvalé stúpanie ekonomickej a životnej úrovne v štáte v nejakom vymedzenom čase. Posudzuje sa podľa hospodárskej výkonnosti a rôznych ukazovateľov v štáte.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Indexové fondy. Sú vhodným riešením pri páde trhov?
  Pre mnohých investorov na Slovensku sú indexové fondy skôr neznámym pojmom a svoje peniaze často zverujú do podielových fondov s aktívnou správou. Tá však nemusí znamenať väčšie zhodnotenie ako pasívny prístup indexových fondov, ktorým chýba manažér. Dokonca ani v neistých časoch.
 • Kedy a ako si požičať na podnikanie?
  Vyskúšali ste mnoho zamestnaní, no nič nebolo to pravé orechové? Uvažujete, že začnete podnikať, no nemáte dostatok vlastných prostriedkov? Predtým, než si požičiate, mali by ste zvážiť pár skutočností.
 • Analytik: Ekonomická kríza v roku 2019 nepríde
  Podľa predpokladov sa v roku 2019 síce svetový hospodársky rast spomalí, ale ekonomická kríza, akú si pamätáme z rokov 2008 a 2009, by prísť nemala.
 • Komentár: Obrovský rast peňažných fondov predznamenáva recesiu
  Peňažný trh v USA (teda trh s finančnými inštrumentmi splatnými do jedného roka) zažíva najlepšie časy za posledných osem rokov. Aj napriek rastu akcií na nové maximá v USA a rastu výnosov prúdilo v minulom týždni obrovské množstvo kapitálu práve do peňažných fondov.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.