Tag konateľ

Konateľ je označenie pre osobu, respektíve štatutára obchodnej spoločnosti, ktorý má povinnosti voči firme, obchodným partnerom, úradom a aj zamestnancom. Konateľ je zároveň výkonný orgán spoločnosti, ktorý má povinnosť, respektíve právo konať a riadiť spoločnosť v súlade s jej záujmami.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Ako si založiť s.r.o. v roku 2019
  Ak má byť tento rok rokom, kedy si založíte svoju prvú vlastnú firmu, tak máme pre vás návod, ktorý vám pomôže založiť eseročku rýchlo a jednoducho.
 • Ako si založiť občianske združenie a prečo sa to oplatí
  Šport, detské aktivity, charita, vzdelávanie, osveta. Na toto všetko môžete využiť občianske združenie. A oplatí sa to.
 • Zmena konateľa v s.r.o. v 3 krokoch
  Podnikáte prostredníctvom spoločnosti s ručením obmedzeným a potrebujete vymeniť konateľa? Čítajte, čo robiť, aby zápis nového konateľa do obchodného registra prebehol bez komplikácií.
 • 7 zmien, ktoré ovplyvnia podnikateľov v roku 2018
  Aj rok 2018 prináša podnikateľom ďalšie nové povinnosti. Novoty sa týkajú nielen podnikania formou obchodnej spoločnosti, ale aj tzv. živnostníkov. Chcete byť v obraze? Prečítajte si článok.
 • Ako založiť s.r.o. v roku 2018
  Hoci má právna forma podnikania spoločnosti s ručením obmedzeným na Slovensku dlhú históriu, v roku 2018 čaká budúcich podnikateľov viacero zmien.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.