Tag kryptomeny

Kryptomeny sú nová forma meny, ktorá je definovaná ako digitálne platidlo. Cieľom založenia takéhoto druhu platila bolo zvýšenie bezpečnosti peňazí. Prvou oficiálnou kryptomenou, ktorá vznikla v roku 2009 bol Bitcoin.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Do NFT už investujú aj veľkí hráči na trhu
  Tí, ktorí predpokladali, že NFT ošiaľ je len krátkodobou záležitosťou prvej polovice tohto roka momentálne pravdepodobne „škrípu zubami“. Do NFT sa totiž rozhodol investovať aj výrobca platobných kariet VISA. Spoločnosť v pondelok oznámila, že kúpilaCryptoPunks, jeden z prvých nezameniteľných tokenov na blockchaine Ethereum, ktorý vznikol v roku 2017 pod taktovkou amerického štúdia Larva Labs.
 • Komentár: Kryptomena, ktorá pobláznila svet
  Pri súčasných udalostiach vo finančnom svete môže dogecoin bez problémov dosiahnuť hodnotu 1 dolára. Ak máte v pláne špekulatívne obchodovať, tak aktívum, ktoré za rok dokázalo vzrásť o viac ako 12 000 % je zaujímavou alternatívou.
 • Bitcoin už prekonal hranicu 50-tisíc dolárov
  Kryptomeny pokračujú v raste, pomáha im aj vstup nových hráčov na trh.
 • Komentár: Blíži sa zlomový okamih pre kryptomeny?
  Celosvetovo najznámejšia a najväčšia burza na nákup kryptomien Coinbase plánuje vstúpiť na americkú burzu. Coinbase by mohol taktiež dosiahnuť najvyššie ocenenie IPO vôbec, vyššie ako Uber a Facebook.
 • Komenár: Delenie bitcoinu je za nami bez veľkého ošiaľu, no cena rastie
  Globálne ceny akcií a ropy počas stredajšieho obchodného dňa oslabovali kvôli obavám investorov z druhej vlny koronavírusovej pandémie a s ňou súvisiacemu obnoveniu napätia medzi USA a Čínou.
 • Kryptomeny. Bezpečný prístav alebo odvážny hazard?
  Koronavírus môže byť momentom, ktorý od základov zmení finančný svet. Kolabujú akciové trhy, ropa zažila prvý raz v histórii situáciu, že predajca za ňu musel kupujúcemu zaplatiť a kryptomeny rastú. Môžu byť víťazom krízy? Isté to určite nemajú!
 • Ako nepodľahnúť falošným reklamám na kryptomeny
  Na sociálnych sieťach a na internete sa neustále objavujú rôzne falošné správy, maily a hoaxy. V týchto dňoch zahltili internet falošné reklamy, ktoré sľubujú vysoký zisk, ak zainvestujete do kryptomien.
 • Bitcoiny, kryptomeny a ich budúcnosť v roku 2019
  Čo čaká virtuálne meny v blízkej budúcnosti? Odborníci sa zhodujú, že pôjde opäť o turbulentný rok. Vznikajú stále nové meny a napríklad bitcoin má aj napriek veľkému úpadku ešte stále omnoho vyššiu hodnotu ako pred rokmi.
 • Bitcoin koncom roka prudko klesá, nasledujú ho aj iné kryptomeny
  Kurz bitcoinu klesá k hranici 4 tisích dolárov a dostal sa na 13-mesačné minimum. Výpredaj zasiahol aj ďalšie digitálne meny, ako sú ethereum, litecoin a ripple.
 • Nakupovanie a predaj kryptomien. Základné pravidlá
  Obchodovanie s kryptomenami nie je zložité, ale bude si vyžadovať pevné nervy a niekedy aj lišiacku taktiku.
 • Zdaňovanie kryptomien, forexov a akcií v roku 2018
  Nákup a predaj kryptomien, špekulácie na burze s akciami, menami, či komoditami otvorili bránu k veľkým ziskom z pohodlia domova. No aj tie podliehajú zdaneniu.