-
Vodičov v zime trápia na cestách kamienky. Ako riešiť poškodené sklo?
Problém s čelným sklom rieši havarijné poistenie. Ak ho má vodič uzatvorené, poisťovňa škodu preplatí automaticky.
-
Lyžovačka počas pandémie: kam možno vycestovať aj tento rok?
Mnohé lyžiarske strediská v Európe zostali tento rok z dôvodu šírenia nových mutácií koronavírusu zatvorené. Ktoré napriek tomu otvorili svoje brány?
-
Po vzore Česka má už Slovensko poistenie pre domácich miláčikov
Na slovenský trh prináša novinku spoločnosť PetExpert, ktorá využíva svoje doterajšie skúsenosti z českého, či britského trhu.
-
Cestovné poistenie počas pandémie - dá sa poistiť proti COVID-19?
Počas pandémie kryje cestovné poistenie zväčša len liečebné náklady, nie karanténu.
-
Neviete určiť cenu vašej domácnosti? Prvá poisťovňa už spustila hodnotiacu appku
Cena domácnosti je dôležitou informáciou pre klienta i pre poisťovňu. Od tejto sumy sa totiž odvíja výška poistného plnenia vyplateného poisťovňou v prípade poistnej udalosti.
-
Ako a kedy zmeniť poisťovňu pri povinnom zmluvnom poistení (PZP)?
Nie ste spokojní s cenou alebo službami svojej poisťovne? Výpoveď treba doručiť najneskôr 6 týždňov pred ukončením poistného obdobia.
-
Čo robiť, ak do vás nabúra auto bez PZP alebo vodič utečie z miesta nehody?
Útek vinníka z miesta škodovej udalosti nie je, žiaľ, ničím netradičným. Často je za ním skrat, strach prevziať zodpovednosť za náhradu škody, chýbajúce poistenie PZP či alkohol. Poradíme vám, ako v takýchto situáciách správne postupovať.
-
Celoročné alebo zimné pneumatiky - čo sa oplatí kúpiť
Asfalt je pre celoročné pneumatiky z hľadiska brzdenia lepší, v brzdení na snehu sú miestami až o štyridsať percent horšie. Ktoré sa teda oplatia viac?
-
Máte dlh na zdravotnom poistení? Takto si to ľahko skontrolujete
Zabudli ste zaplatiť zdravotné odvody? Alebo to za vás nespravil váš zamestnávateľ? To, či ste dlžník si môžete skontrolovať aj na webe.
-
Zaplavilo vám pozemok či dom? Rady ako postupovať pri hlásení škôd
Tohtoročný október sa na Slovensku niesol v znamení výdatných dažďov. Klientom poisťovní búrky priniesli státisícové škody.
-
Môže vyriešiť zabuchnuté dvere či náhradné ubytovanie. Prečo sa oplatí poistenie majetku?
Na poistenie majetku sa môžete spoľahnúť nielen pri poistnej udalosti, ale aj v prípade neočakávaných situácií. Ide napríklad o situácie, keď v domácnosti dôjde k prasknutiu vodovodného potrubia, poruche elektrických rozvodov či k rozbitiu okien následkom tlakovej vlny pri výbuchu.
-
Aké reflexné prvky by mali používať chodci a cyklisti na jeseň resp. v zime?
Chodci a cyklisti sú súčasťou cestnej premávky. V zime je viditeľnosť na vozovke znížená, reflexné prvky tak hrajú mimoriadne dôležitú úlohu.
-
Zmena zdravotnej poisťovne? Najvyšší čas tak urobiť
Potrebujete resp. chcete zmeniť zdravotnú poisťovňu? Žiadosť musíte stihnúť podať do konca septembra.
-
Ktoré očkovania sú na Slovensku povinné a ktoré len odporúčané?
Očkovanie je dôležitou súčasťou našich životov už od útleho veku. Niektoré sú povinné, niektoré odporúčané a niektoré potrebujet v exotických krajinách. Vakcinácia tiež zohrátiež kľúčovú úlohu v tzv. kolektívnej imunite pri ochorení COVID-19 spôsobenom koronavírusom.
-
Aquaplaning - zvládnete túto krízovú dopravnú situáciu?
Nejde o bežný šmyk na mokrej vozovke, ale o úplnú stratu priľnavosti pneumatiky spôsobenú nedostatočným odvodom vody z jej povrchu.
-
Ako sa zbaliť na turistiku? Základ je obuv. Myslite aj na pitný režim a zbytočnosti vynechajte
Ako na nič nezabudnúť a pritom nezabaliť tisíc zbytočností? Aký batoh je vhodný na túru? Čo si na túru obliecť? Tieto a ďalšie otázky vám zodpovedjú nasledujúce riadky.
-
Neočakávané situácie na dovolenke a návod ako ich vyriešiť
Zachovajte chladnú hlavu. Aj také nepríjemnosti, ako sú krádež peňaženky, strata dokladov či zablokovaná platobná karta sa dajú efektívne a rýchlo vyriešiť a nemusia vám pokaziť celú dovolenku.
-
Dá sa poistiť pred búrkou alebo silným dažďom?
Základné poistenie majetku na blesky stačiť nemusí. Väčšinou však náklady spojené s ničivou búrkou alebo záplavami kryje poistenie nehnuteľnosti, prípadne rôzne pripoistenia.
-
Ako si poistiť mobil? Dá sa to už viacerými spôsobmi, aj kreditkou či cez operátora
Smartfón alebo mobil už nemusí byť nový na to aby vám ho poistili. Takisto už to nemusí byť len formou poistenia domácnosti.
-
Ako (ne)kúpiť ojazdené auto, ktoré bolo zatopené počas povodní
Bezprostredne po povodniach na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách si poriadne skontrolujte, či ojazdený automobil z inzerátu alebo bazáru nebol zatopený. Pri prehliadke si dajte pozor na problémové oblasti, zatopené autá možno pomerne jednoducho odhaliť.
-
Jazdíte menej autom? PZP vás po novom môže vyjsť lacnejšie
Povinné zmluvné poistenie na aute bude po pandémii COVID-19 spravodlivejšie. Ak totiž ročne najazdíte do 5-tisíc kilometrov, budete mať nárok na zľavu.
-
Choroba či úraz v zahraničí: ako postupovať?
Počas dovolenky často žijeme intenzívnejšie, športujeme, relaxujeme a robíme veci, na ktoré počas roka nemáme čas. Čo robiť v prípade, že sa na dovolenke zraníte, ochoriete alebo prídete k úrazu?
-
Životné poistenie môžete zrušiť viacerými spôsobmi. Neplatenie poistného nie je riešenie
Ak si viac nemôžete dovoliť platiť životné poistenie, môžete ho zrušiť. Za prvé dva roky ale nemusíte dostať z poistky späť nič.
-
Kúpa garáže: ako si správne vybrať a aké povinnosti vás čakajú?
Čo všetko treba spraviť po kúpe garáže? Pripravili sme praktický článok, ktorý vás prevedie výberom garáže, prihlásením a poistením.
-
6 tipov, ako ochrániť svoju chatu alebo chalupu pred zlodejmi
Máte chatu alebo chalupu a bojíte sa, že vám ju vykradnú? Nedajte im šancu a skúste overené tipy na zabezpečenie.
-
Jazdenie na motorke - ako vybaviť vodičák a čo všetko je v povinnej výbave?
Vždy keď na jar stúpnu teploty, motorkári vyťahujú svoje stroje a smerujú na cesty. Rozmýšľate, že sa k nim pridáte? Čo všetko treba mať k jazde na motorke? Prinášame praktického sprievodcu pre začiatočníkov.
-
Ukradli vám mobil? Ešte nie je všetko stratené. Držte sa tohto postupu
Mobil vám môžu ukradnúť kedykoľvek. Nové technológie však výrazne znižujú zlodejom šance na ďalší predaj či odblokovanie mobilu.
-
Poistenie čelného skla na vozidle. Komu a kedy sa oplatí?
Istotu, že vaše čelné sklo bude v premávke v poriadku vám nedá nik. Poistiť si však môžete náhradu škody - samostatne, ako pripoistenie PZP alebo formou havarijného poistenia. Čo sa oplatí najviac?
-
Poistenia v čase pandémie. Čo by ste určite mali vedieť?
Kryje životná poistka či cestovné poistenie pandémiu? Kedy môžete poisťovňu žiadať o náhradu nákladov, či ujmy na zdraví alebo trvalých následkov? Na niečo máte nárok zo zákona, no smerodatná je zmluva.
-
Preplatok z poisťovne: kedy máte nárok a ako ho treba žiadať?
Zamestnávatelia, ale aj SZČO sú povinné vykonať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia vždy na jeseň. O preplatku resp. nedoplatku sa dozviete v oznámení.
-
Takto (ne)zistíte majiteľa auta podľa ŠPZ resp. EČV
Viete ŠPZ auta. Dá sa zistiť jeho majiteľ? Podľa EČV dnes viete vyhľadať na internete poisťovňu, v ktorej je automobil poistený. Umožňuje to verejný register.
-
Poisťovne vylepšujú služby cez aplikácie: platba cez Google Pay, samoobhliadka vozidla, asistenčná karta v mobile
Platba poistného cez Google Pay, asistenčná karta v mobile, komunikácia cez sociálne siete, samoobhliadka auta svojpomocne, .....i to je na Slovensku realita.
-
Poistenie pre psa či mačku? Na Slovensko vstupuje nový typ poistenia
Poistenie psov a mačiek PetExpert známe z Českej republiky na jar vstúpi na slovenský trh.
-
Kedy možno zrušiť zájazd? Svojvoľné storno vás vyjde draho
Musíte stornovať dovolenku? Počítajte s tým, že vám nevrátia všetky peniaze. Ani v prípade epidémie. Ako postupovať, aby ste získali naspäť čo najviac prostriedkov, ktoré ste do zrušeného zájazdu investovali?
-
Najčastejšie podvody pri cestovnom poistení. V niektorých sa ocitnete aj nevinne
Za poisťovací podvod hrozí páchateľovi 8 –až 15 rokov väzenia. Cestovné poistenie nepatrí síce k produktom, pri ktorých sa podvody vyskytujú najčastejšie, avšak do problémov sa človek môže dostať aj zdanlivo nevinne.
-
Kedy má SZČO nárok na ošetrovné (OČR)
Ošetrovné sa poskytuje z dôvodu osobnej a celodennej starostlivosti o dieťa do desiatich rokov jeho veku. Nárok naň majú zamestnanci, ale aj samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO).
-
Máte správne poistený bytový dom? Odborník radi, na čo si dať pozor
Zle poistená bytovka či dom môže pri škodovej udalosti znamenať, že nedostanete nič.
-
Poistenie dieťaťa na lyžiarsky výcvik? Na svahu ho chráni skipas, mimo svahu úrazové poistenie
Pri skupinovom zájazde za účelom lyžiarskeho výcviku by poistenie mala organizovať škola alebo združenie. Ak chcete, môžete dieťa iniciatívne poistiť aj individuálne.
-
Dovolenka v exotike: Kedy potrebujete očkovanie proti cholere, brušnému týfusu alebo besnote
Výmena zimy za exotické letné počasie je lákavá, ale iný kraj a iný mrav prináša aj iné ochorenia. Na ne naše telo nemusí byť pripravené. Prevenciou sú očkovania, ktoré sa pred cestou do exotiky neoplatí podceniť.
-
Na čo si dávať pozor pri zimnej lyžovačke
Lyžovačka k zime neodmysliteľne patrí. Pri jej plánovaní však netreba zabudnúť, že každoročne ju desiatkam lyžiarov prerušia zranenie a úraz. Na takéto situácie je vhodné byť nielen pripravený, ale aj eliminovať pravdepodobnosť, že sa prihodia práve vám.
-
100 eur na zuby, zľavy do kúpeľov i na lieky. Benefity poisťovní pre rok 2020 (porovnanie)
Zdravotné poisťovne lákajú poistencov okrem iného aj svojimi benefitmi. Najviac peňazí dostanete späť za lieky či zubnú starostlivosť. Populárne sú aj zľavy na wellness či kúpele. Prinášame prehľad výhod pre rok 2020.
-
Zľavy pre mamičky a deti v roku 2020: monitor dychu, dentána hygiena či zľavy na wellness (porovnanie poisťovní)
Zdratovné poisťovne sa každoročne predbiehajú v tom, aké benefity prinesú pre svojich poistencov. Pozrite si zoznam výhod pre tehotné mamičky a malé deti všeobecne.
-
Čo všetko treba vybaviť po smrti blízkeho? Vezmite si radšej jeden či dva dni voľna
Matrika, poisťovne, banka, služby, a tak ďalej. Po smrti rodinného príslušníka či blízkeho treba bezodkladne vybaviť množstvo povinností.
-
Životné poistenie. Ešte stále sa oplatí?
Životné poistenie si na Slovensku prešlo viacerými fázami. Na sklonku deväťdesiatych rokoch bolo finančnými agentmi často prezentované ako liek na všetko. Vďaka tomu sa pre mnohých ukázalo ako nevýhodné. Neskôr sa očistilo a našlo svoje miesto na trhu. Pri správnom nastavení možno stále hovoriť o jednom z najlepších poistných produktov.
-
Horiace sviečky a skratovaná kuchyňa: najčastejšie poistné udalosti na sviatky
Silvester či Vianoce vás môžu vyjsť drahšie ako po ostatné roky. Stačí ak si nedáte pozor a nemáte postačujúce poistenie bytu či domácnosti.
-
Tipy, ako získať najlacnejšie povinné zmluvné poistenie (PZP)?
Povinné zmluvné poistenie si klienti radi vyberajú najmä podľa ceny. Ak túžite platiť čo najmenej, poradíme vám, na čo sa zamerať.
-
PZP: Bez poistky môžete prísť o milióny
Poisťovne menia stratégiu na výpočet ceny povinného zmluvného poistenia. Vodičom sa oplatí viac uvažovať a meniť poisťovne obozretnejšie.
-
Zrazili ste zviera na ceste. Ako postupovať?
Niektoré úseky ciest prinášajú nebezpečenstvo výskytu zveri. Pri zrážke treba postupovať podľa striktných pravidiel, v opačnom prípade môžete skončiť aj vo väzení.
-
Ako platiť odvody do zdravotnej poisťovne (kompletný návod)
Povinnosť platiť zdravotné odvody vyplýva zo zákona. Až na pár výnimiek ho platia všetky SZČO i podnikatelia, za zamestnancov uhrádza zdravotné poistenie zamestnávateľ.
-
Poistenie na lyžovačku v zahraničí. Ako sa poistiť najvýhodnejšie?
Švajčiarsko, Rakúsko, talianske Alpy. To všetko sú miesta, kde už nadšenci lyží môžu ochutnať prvé zasnežené zjazdovky. K povinnej výbave lyžiara, ktorý mieri za hranice, je však potrebné pribaliť aj poistenie, ktoré na svahu bude kryť jeho aj okolie.
-
Uvažujete o životnej poistke? Najprv si položte týchto 5 otázok
Prinášame 5 užitočných odpovedí na najčastejšie otázky v súvislosti so životným poistením, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť jeho význam.
-
Poistenie do hôr vybavíte aj po ceste. Nepodceňte ho, prípadný zásah vrtuľníkom vás môže finančne zruinovať
Od roku 2006 je každá osoba nachádzajúca sa v horskej oblasti povinná uhradiť horskej službe náklady spojené s výkonom záchrannej činnosti alebo pátraním. Aj preto sa za každých okolností odporúčae poistenie na hory.
-
Mať reflexné prvky a nepozerať do mobilu. Poznáte povinnosti chodcov v premávke?
Vodiči motorových vozidiel sú často aj chodcami a poznajú všetky pravidlá premávky. Mnohí chodci však vodičmi nie sú a pravidlá dokonale nepoznajú. Prinášame prehľad povinností a zákazov pre chodcov.
-
Sviatok všetkých svätých: posilnené policajné hliadky si posvietia na zlodejov a alkohol
Aj tento rok bude pre Sviatok všetkých svätých na cestách viac policajných hliadok. Zamerajú sa na alkohol, ktorý má na Slovensku nulovú toleranciu.
-
Ako zmeniť zdravotnú poisťovňu? Ide to aj online, ale len do konca septembra
Zmeniť poisťovňu môžete raz za rok, vždy ku koncu septembra. Urobiť tak môžete osobne, cez telefón alebo pomocou formulára na internete.
-
Kedy mám nárok na dávku z garančného poistenia? Na Slovensku ju poberajú len desiatky ľudí
Zamestnávateľ nevyplatil mzdu a je v konkurze? Z garančného fondu môžete získať podporu na niekoľko mesiacov.
-
Dá sa vôbec vyhnúť škodám či poistným udalostiam? 8 rád, ktoré sa oplatí dodržiavať
Dá sa vyhnúť poistnej udalosti doma či v aute? Poisťovne majú niekoľko odporúčaní, ako znížiť riziko na minimum
-
Poistenie pre školáka: kedy sa oplatí a čo všetko by malo obsahovať
Detské poistenie je už na Slovensku známy pojem, avšak ešte stále nie je tak populárne ako v zahraničí. Oplatí sa vôbec riešiť poistenie pre školopovinné dieťa?
-
Čo si o poistení myslia Slováci a aké majú od neho očakávania
Slováci už komerčné poistenie nevnímajú ako zbytočný luxus. Od poisťovne však očakávajú serióznosť, spoľahlivosť, pocit istoty a rýchle vybavenie poistnej udalosti. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre poisťovňu Groupama.
-
Invalidný dôchodca a nemocenské dávky
Invalidný dôchodca má nárok na PN-nku, len ak mu zamestnávateľ odvádzal poistné zo mzdy. To, že je invalid, mu však úľavy na poistnom neprinesie.
-
Ako sa poistiť proti terorizmu a aké krytie ponúkajú poisťovne?
Riziko teroristických útokov je posledné roky vysoké a to bez ohľadu na to, v ktorej časti sveta sa nachádzate. Teroristickému útoku neviete predísť, správne poistenie však môže pokryť takto spôsobené škody.
-
Cestovné poistenie na dovolenku: čo všetko by malo obsahovať?
Cestovné poistenie dovolenkára vyjde len približne euro na deň poistenia. Poistiť na dovolenku sa tak rozhodne oplatí. Čo všetko pribaliť do cestovného poistenia?
-
Samotné poistenie vám chatu pred vykradnutím neochráni
Kúpili ste si chatu a už sa neviete dočkať, ako sa pustíte do záhradníčenia alebo relaxu v prírode? Nemali by ste však zabudnúť na jej zabezpečenie.
-
KVÍZ: Viete, čo všetko vám hrozí, ak nemáte zákonnú poistku na auto?
PZP je skratka povinného zmluvného poistenia, ktoré kryje škody spôsobené prevádzkou vozidla. Toto poistenie je zo zákona povinné.
-
Budete hradiť škodu na zdraví, ak zraníte spoluhráča pri futbale?
Dodržujete všetky zákonné povinnosti v snahe vyhnúť sa plateniu za spôsobenú škodu? Podľa zákona k zodpovednosti za škodu postačí, ak si nepočínate tak, aby k škode nedošlo.
-
Cestovné poistenie na dovolenku: kde nájsť to najvýhodnejšie? (porovnanie)
Ak cestujete na dovolenku, treba myslieť aj na to, aby boli všetci cestujúci poistení. Pre pravidelných turistov sa oplatí celoročné poistenie, pre občasných zase krátkodobé cestovné poistenie. Ktoré cestovné poistenie je výhodné? Porovnali sme aktuálnu ponuku pre letnú sezónu 2019.
-
KVÍZ: Čo hrozí, ak nemáte PZP a prečo sa oplatí životná poistka?
Viete, čo všetko vám hrozí, ak nemáte PZP? Máte prehľad o tom, prečo sa oplatí životná poistka? Otestujte si svoje vedomosti v našom krátkom kvíze.
-
Kedy a komu sa oplatí poistiť si úver? Niekedy postačí aj životná poistka
Úver je pre každý rozpočet finančnou záťažou. Okrem splátky požičanej sumy musíte platiť aj úrok, pričom náklady môže ešte zvýšiť aj poistenie úveru. Tieto výdavky však v mnohých prípadoch nebývajú rozhodne zbytočne vyhodenými peniazmi.
-
Čo robiť, keď sa vymknete z bytu?
Stojíte pred dverami a neviete nájsť kľúče. Nepríjemná situácia, ktorá sa môže prihodiť každému, má pomerne jednoduché riešenie. V prvom rade treba zachovať pokoj.
-
Povinné čistenie komína za žiadnych okolností nepodceňujte
Ako často treba kontrolovať komín? Kto všetko od vás bude vyžadovať revíznu správu?
-
Čo pri poistení nerobiť, aby ste sa nestali podvodníkom?
Poistenie je vnímané ako krytie v prípade nepredvídateľných okolností. V niektorých prípadoch však ľudia skúšajú získať plnenie aj keď naň nemajú nárok. Dopúšťajú sa tak poistného podvodu, ktorý môže skončiť zamietnutím plnenia aj väzením.
-
Ako postupovať, keď vám na letisku stratili batožinu
Nevidíte nikde svoju batožinu po prílete do konečnej destinácie? Nočná mora všetkých cestovateľov sa dá riešiť. Treba však konať bezodkladne.
-
Vienna Insurance Group predstavila výsledky za rok 2018 v oblasti poistného a zisku
VIG v predbežných výsledkoch avizovala stúpnutie celkového objemu poistného, zvýšený zisk či realizáciu viac ako 150 projektov digitalizácie.
-
Pokuty na daniach a poistnom. Aká je ich výška?
Nezaplatili ste včas daň z príjmu vyplývajúcu z daňového priznania? Dlžíte na zdravotnom či sociálnom poistení? Pokuty a sankcie vás neminú.
-
Nevyliečiteľné a kritické ochorenia. Ako ich poistiť?
Predstavujú nielen veľmi nepríjemného životného partnera, ale aj nemalú finančnú záťaž. Napriek tomu výber správneho poistenia dokáže eliminovať aspoň finančné škody, ktoré nevyliečiteľné ochorenia napáchajú.
-
Ako funguje investičné životné poistenie
Investičné životné poistenie si dlhé roky držalo prvenstvo na poli poisťovacích produktov. Dnes už však aj jeho zástancovia tvrdia, že ide o zbytočne drahý spôsob sporenia. Poďme sa pozrieť na to, prečo je to tak.
-
Prvé obete GDPR – v roku 2018 padli prvé vysoké pokuty
Pokuty za únik osobných údajov sú tak vysoké, že môžu zlikvidovať mnohé spoločnosti.
-
Neprezuli ste? V prípade nehody môžete mať problém
Okrem správne zvolených pneumatík je dôležité skontrolovať aj hĺbku dezénu pneumatiky.
-
Čo by nemalo chýbať v poistení domácnosti?
Poistenie domácnosti má mnoho Slovákov ako súčasť poistenia domova. No často ani nevedia, či ho neplatia zbytočne a v mnohých prípadoch ani nevyužijú to, na čo majú nárok.
-
Životné poistenie: ako sa nechať poistiť, keď vykonávate rizikové športy
Životné poistenie môže slúžiť vám a môže slúžiť len poisťovni. Práve preto nie je jedno, aké životné poistenie máte uzatvorené a ako ho máte nastavené. Mnohé vám vedia odkryť finanční poradcovia, je však dobré mať prehľad. Najmä, ak vykonávate nejakú rizikovú činnosť.
-
Ceny PZP na rok 2019: pravdepodobne pôjdu opäť hore
V produktovej škále sa pre veľký tlak na cenu nedajú očakávať prevratné novinky, poisťovne môžu keď tak prísť s presnejšou segmentáciou, prípadne rozšíriť ponuku pripoistení.
-
Koľko stojí pohreb a čo všetko je potrebné vybaviť
Smrť blízkeho zasiahne každú rodinu psychicky, ale aj finančne. Ceny pohrebných služieb sa síce menia v závislosti od miest a obcí, no náklady na pohreb takmer všade presahujú výšku tisíc eur. Okrem toho sa nevyhnete množstvu "vybavovačiek"". Čo všetko vás čaká si povieme v riadkoch nižšie.
-
Poistenie majiteľa nehnuteľnosti sa na veci nájomníka nevzťahuje
Ak bývate v podnájme, majiteľ má nehnuteľnosť poistenú a dôjde k nejakej poistnej udalosti, toto poistné krytie sa na vaše veci nevzťahuje.
-
Aj zamestnanec, ktorý má dlh v Sociálnej poisťovni môže poberať dávky
Ste prekvapení. Za takýto dlh je totiž zodpovedný zamestnávateľ. Odvody na Sociálnu poisťovňu platí zamestnávateľ a pokiaľ sa peniaze cestou niekde stratia, je to jeho zodpovednosť.
-
Chcete zmeniť zdravotnú poisťovňu? Musíte to stihnúť do konca septembra
Každý rok máju poistenci možnosť zmeniť svoju zdravotnú poisťovňu. Avšak, prihlášky musia byť odovzdané do 30. septembra v novej poisťovni.
-
Získať kvalitného finančného poradcu nemusí byť na škodu
Finanční poradcovia sú u väčšiny bežných ľudí vnímaný skôr negatívne. Ak patríte aj vy do tejto skupiny, prečítajte si, prečo sa oplatí mať finančného poradcu.
-
Slováci hlásia úrazy aj z dovoleniek. Aké sú najčastejšie poistné udalosti počas leta?
Úrazy a iné poistné udalosti sa Slovákom nevyhýbajú ani počas leta. Aké sú najčastejšie hlásené úrazy dovolenkárov a detí počas prázdnin?
-
Čechom u nás zlacneli pobyty. Slováci však tento rok dovolenkujú drahšie
Českým turistom zlacneli dovolenky na Slovensku. Nižšie ceny sú hlavne za ubytovanie a stravu. O pokles sa postarala česká koruna, ktorá voči euru posilnila. Slováci však dovolenkujú v roku 2018 drahšie.
-
Stal sa vám úraz v zahraničí? Európsky zdravotný preukaz vám stačiť nebude
Ak sa chystáte do zahraničia na dovolenku alebo pracovnú cestu, nespoliehajte sa len na Európsky zdravotný preukaz. Ani z ďaleka nepokrýva všetko, čo sa vám za hranicami môže stať.
-
Cesta autom do Talianska 2018: Dobré rady a tipy
Na cestu do Talianska autom sa treba poriadne pripraviť. Sú to o niečo väčšie vzdialenosti, ako napríklad pri cestovaní do Chorvátska. Pozor na dopravné priestupky. Policajti tam radi vyrubujú vysoké pokuty.
-
Pozor na zatopené autá po silných búrkach, riziko kúpenia poškodeného vozidla je veľké
Autobazáre zvyšujú bezpečnosť výkupu vozidiel, riziko kúpenia poškodeného vozidla z druhej ruky je vyššie.
-
Rakovina je finančne náročná choroba. Riešením je poistenie, tvrdia odborníci
Výskyt rakoviny na Slovensku vzrástol až trojnásobne, a to len za posledných 30 rokov. Ak chce človek túto zákernú chorobu zdolať, musí podstúpiť okamžitú a často nákladnú liečbu. Riešenie nie je zložité, ale je potrebné na neho myslieť čím skôr, tvrdia odborníci.
-
Spôsobili ste v práci škodu? Niekedy neplatíte nič, v iných prípadoch všetko
Chyby nerobí len ten, kto nerobí nič; náhrada škody spôsobenej v práci sa preto skôr či neskôr dostane na pretras u každého zamestnávateľa. Nie vždy je však zamestnanec povinný celú škodu aj uhradiť. Ako to teda je?
-
Ako sa dotkne daň z poistenia bežných ľudí
Od novej dane z poistenia budú oslobodené životné poistky a sadzba sa zjednotí na osem percent. Dodatočné náklady zrejme zaplatia klienti.
-
Len polovica Slovákov ma poistné krytie pre pripad, že by jeden zo živiteľov náhle zomrel
Najmenej pripravení vyrovnať sa finančne s náhlym úmrtím sú ľudia vo veku nad 54 rokov.
-
Poistenie proti povodniam: Prečo sa oplatí a kedy vás nemusia poistiť
Koľko stojí poistenie pred povodniam? Môže poisťovňa odmietnuť poistiť váš dom? V ktorých oblastiach je obtiažne získať takéto poistenie?
-
10 tipov, ako sa výhodne poistiť na dovolenku
Kde vám dajú najlepšie cestovné poistenie? Porovnajte si ponuku pred dovolenkou.
-
Chystáte sa na dovolenku? Pozor na nebezpečenstvo v týchto krajinách
Jar nás prekvapila teplým počasím a dovolenková sezóna sa môže pomaly začať. Ak už premýšľate, do ktorej krajiny si pôjdete oddýchnuť, overte si aj jej bezpečnosť. Prinášame vám zoznam dovolenkových destinácií, ktoré sú v roku 2018 rizikové a kde by ste radšej cestovať nemali.
-
Aké doklady budete potrebovať na dovolenku
Vďaka Európskej únii a Schengenskému priestoru je cestovanie po Európe omnoho jednoduchšie. Cestovný pas už nie je nutnosťou, do okolitých krajín cestujeme väčšinou len na občiansky preukaz. Do niektorých obľúbených dovolenkových destinácií však budete potrebovať nielen cestovný pas, ale často aj vízum. Inde vás zase môžu prekvapiť hraničné kontroly. Viete s akými dokladmi pôjdete tento rok na dovolenku?
-
Vláda schválila poistnú daň. Na rade je regulácia odmien finančných agentov
Ministerstvo financií už dávnejšie predstavilo návrh novely zákona na regulovanie odmien pre finančných sprostredkovateľov a zavedenie poistnej dane. Po veľkej kritike expertov, bánk a poisťovní ministerstvo tento návrh trochu zjemnilo.
-
Majstrovstvá sveta v hokeji 2018: Koľko stoja vstupenky a cesta na turnaj?
Lístky na veľké hokejové turnaje ako sú majstrovstvá sveta väčšinou bývajú pomerne drahé. Vstupenky na tohtoročné zápasy však nie sú nejako zvlášť predražené, horšie je to však s cestovaním. V článku nájdete ceny vstupeniek na zápasy, náklady na cestu a priemerné sumy hokejových zájazdov.
-
Ako a dokedy treba poistiť novorodenca
Ak má vaše dieťatko trvalý pobyt na území SR, musí byť v zmysle platnej legislatívy zdravotne poistené.
-
Úrazové poistenie: pojem úraz chápu poisťovne inak, ako ľudia
Viete, čo je úraz a kedy máte nárok požadovať zaň peniaze z poistenia? Pohľad vás a poisťovne sa môže radikálne líšiť.
-
Poistenie bývania ľudia často nepoužívajú správne
Jeho úlohou je chrániť hodnotu nášho majetku a domova v prípade, že sa vyskytnú nepriaznivé okolnosti. No nie všetci ho používajú tak, aby svoju funkciu skutočne naplnilo.
-
Ako sa nedopustiť poistného podvodu
Stále mnoho ľudí pokúša osud s tým, že malé klamstvo nie je klamstvo. Poisťovne to vidia inak.
-
Preukaz poistenca – všetko, čo potrebujete vedieť
Preukaz poistenca preukazuje nárok na využívanie zdravotnej starostlivosti. Preto je potrebné mať všetky náležitosti s ním v absolútnom poriadku.
-
Jarná lyžovačka a prázdniny detí bez poistenia sa môžu predražiť
Aké cestovné poistenie si zvoliť, aby ste boli skutočne chránení? A ako poistiť dieťa (nielen) pred jarnými prázdninami? Vhodné poistenie, ktoré navyše nemusí byť drahé poradí Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko.
-
Poistenie invalidity – zachráni rozpočet aj splátky hypotéky
Výška invalidného dôchodku na Slovensku je tak žalostná, že zabezpečenie pre prípad straty schopnosti pracovať je doslova nutnosť.