Tag polícia

Policajný zbor Slovenskej republiky je štátny útvar, ktorý spolupôsobí pri ochrane základných práv a slobôd, pri ochrane zdravia a života, osobnej slobody, ochrane majetku a bezpečnosti osôb. Zamestnanci sú pripravený a vycvičený na riešenie a zamedzenie porušovania zákonov. Operujú na rôznych úsekoch a sú rozdelený na niekoľko špecializovaných útvarov. Policajný zbor spadá pod Ministerstvo vnútra SR.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Ako vybaviť občiansky preukaz : Všetko, čo by ste mali vedieť
  To, že občiansky preukaz je povinný vlastniť každý občan Slovenskej republiky, ktorý dovŕšil 15 rokov a má trvalý pobyt na Slovensku, vie už zrejme každý. No kde treba podať žiadosť? Koľko to stojí? Čo ak stratíte občiansky preukaz? Na všetko vám odpovedia nasledujúce riadky.
 • Falošný výjazd záchranných zložiek vás môže vyjsť pekne draho
  Prácu hasičov, záchranárov a policajtov ocení len človek, ktorý ich služby aspoň raz naozaj potreboval. Sú však aj takí, ktorí si z integrovaného záchranného systému robia žarty. Ak zneužijete tiesňovú linku bez toho, aby ste ju reálne potrebovali, za výjazd zaplatíte z vlastného vrecka a neminie vás ani mastná pokuta.
 • Tolerancia alkoholu v krvi: krajiny, kde vám za pár pív nehrozí pokuta
  Ako je to s limitmi v európskych krajinách? Kde Vás za jedno – dve pivá nebudú pokutovať? Prinášame prehľad o povolených hraniciach alkoholu v krvi.
 • Výživné na dieťa si môžete vypočítať aj sami
  V Zákone o rodine by ste presnú čiastku či vzorec pre výpočet výživného na maloleté dieťa hľadali márne. Napriek tomu si však dokážete výšku výživného vďaka judikatúre súdov určiť aj sami. Ukážeme vám, ako na to.
 • Platy hasičov, policajtov a vojakov v štátnej službe
  Hasiči, policajti a vojaci vykonávajú pomerne stresové a nebezpečné povolanie. Tomu by mala zodpovedať aj výška ich platového ohodnotenia. Koľko vlastne zarábajú a aké majú príplatky?
 • Pokuty za dopravný priestupok môžu byť astronomické
  Ťažká noha na plyne, nerešpektovanie dopravného značenia alebo iné porušovanie pravidiel cestnej premávky vás môže vyjsť pekne draho. Pokuta, ktorú môžu policajti uložiť na mieste priestupku sa môže vyšplhať až do výšky 1000 eur!

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.