Tag prezident

Prezident je funkcia, ktorou sa označuje vedúca osoba organizácie, spoločnosti alebo štátu. Ak ide o prezidenta štátu, jeho úlohy a právomoci sa môžu značne líšiť. Inú moc má napríklad prezident USA a inú prezident Slovenskej republiky. V Európe má o niečo viac právomocí napríklad prezident Francúzka.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Môžete si natáčať policajta alebo daňovú kontrolu pri výkone ich služby?
  Chcete si natočiť výkon služby verejného činiteľa na video? Zákon vám to umožňuje, existuje však niekoľko výnimiek. K tejto problematike nám poskytol svoj odborný názor aj advokát JUDr. Adam Puškár.
 • Príjmy a právomoci najvyšších ústavných činiteľov SR: Andrej Kiska
  Jeden z troch najvyšších ústavných činiteľov je aj prezident. Tento post momentálne zastáva bývalý podnikateľ Andrej Kiska. Podľa štatistík a obľúbenosti medzi občanmi je jeden z najúspešnejších prezidentov Slovenska. Pred voľbami a aj počas úradovania si tiež prešiel pár kauzami. Aké má vlastne právomoci, akým kauzám čelil a koľko za svoju funkciu zinkasuje?
 • Príjmy a právomoci najvyšších ústavných činiteľov SR: Robert Fico
  Podľa Ústavy Slovenskej republiky je premiér jeden z troch najvyšších ústavných činiteľov. Túto funkciu momentálne zastáva politik a absolvent práva Robert Fico. V priebehu rokov jeho vládou otriaslo aj niekoľko problémových káuz. Akými kauzami strana Smer - SD prešla, aké sú právomoci premiéra a koľko peňazí za rok zinkasuje?
 • Komentár: Trump ide obhajovať americký protekcionizmus pred svetových politikov v Davose
  Tento týždeň Spojené štáty v rámci aktuálnej politiky America first (Amerika na prvom mieste) uvalili vysoké importné clá na umývačky riadu a solárne panely. Spojené štáty čelia obvineniam, že americký protekcionizmus škodí svetovému obchodu, americký establišment opakuje, že iba chránia svojich občanov a každý líder na svete by mal v zásade robiť to isté. Čerešničkou na torte je tohtoročný Davos, kam príde prezident Trump obhajovať svoje videnie sveta pred politikmi, ktorých kritizoval.
 • Prezidentské voľby 2018 v Českej republike
  Hneď na začiatku roka čaká našich českých susedov veľká politická udalosť. Budú si voliť hlavu štátu a to len druhýkrát v ére svojej samostatnosti. Ako u nich prebiehajú voľby a kto vlastne kandiduje na post prezidenta?

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.