Tag sadzby DPH

Sadzby DPH na tvoar a služby sú 19 %. Avšak, existujú aj tovary a služby, na ktoré sa vzťahujú zníženie dane a teda aj menšie percentuálne sadzby. Tu je zoznam tovarov so sadzbou 10 % a zoznam tovarov so sadzbou 6 %.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Povinnosť podať kontrolný výkaz DPH: všetko, čo potrebujete vedieť
  Kontrolný výkaz DPH bol v roku 2014 zavedený ako jeden z nástrojov boja proti daňovým podvodom na Slovensku. Viete, za akých podmienok ste povinný a naopak kedy nie ste povinný ho podať? V našom článku vám prinesieme užitočné informácie k tejto problematike.
 • Ako fungujú podvody s krátením dane a vratkami DPH
  Daňové podvody sú stále celosvetovým problémom. Aj keď sú proti nim zavádzané predbežné opatrenia, ich úplná eliminácia je zatiaľ nemožná.
 • Kto je platcom DPH? Kedy a ako sa táto daň vlastne platí
  Mnoho začínajúcich podnikateľov zvažuje, či v rámci svojej činnosti budú alebo nebudú platcami DPH. Ak sa chcete registrovať ako platca DPH, môžete tak urobiť dobrovoľne. Zároveň, pri určitej výške obratu už je registrácia povinná.
 • 4 kroky k rýchlemu vybaveniu reklamácie spotrebného tovaru
  Výrobky, ktoré bežne používame sa už nevyrábajú tak kvalitne ako v minulosti. Takže ak sa vám nezapol čerstvo kúpený mobil, v chlebe bola zapečená myš alebo sa odlepil jeden z troch pásikov na značkových topánkach máte právo takýto nekvalitný tovar reklamovať.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.