-
Ako vystaviť faktúru rýchlo a zadarmo? Tieto bezplatné softvéry vám pomôžu
Faktúru dnes viete vystaviť veľmi rýchlo. Postačí vám k tomu pripojenie na internet, šikovný program a pár minút.
-
Ako odhaliť podvodníka odberateľa? Z roka na rok ich pribúda
Európsky prieskum ukazuje na podvodníkov, ktorí sa vyznačujú rovnakými metódami.
-
Máte eseročku? Do konca roka musíte zapísať konečného užívateľa výhod firmy
Povinnosť zapísať konečných užívateľov výhod do obchodného registra zatiaľ urobilo minimum firiem. Za meškanie môže súd udeliť pokutu viac ako 3-tisíc eur.
-
Je konateľ zodpovedný za škodu spôsobenú podnikateľským omylom?
Do akej miery zodpovedá konateľ spoločnosti s ručením obmedzeným za škodu, ktorá vznikne v súvislosti s výkonom jeho funkcie? Môže sa tejto zodpovednosti zbaviť?
-
Ako si zriadiť virtuálne sídlo na podnikanie
Slovenská legislatíva umožňuje uvádzať ako adresu firmy aj virtuálne sídlo. Mnohí podnikatelia takýmto spôsobom šetria náklady
-
Veľké porovnanie úverov pre začínajúcich podnikateľov: kde dostanete najvýhodnejšie podmienky?
Štart v podnikaní nie je ľahký. Okrem počiatočnej byrokracie sa začínajúci podnikateľ musí popasovať aj s otázkou: kde zohnať dostatočný kapitál? Banky ponúkajú výhodné úvery aj pre podnikateľov začiatočníkov.
-
Kto vlastní hokejové kluby na Slovensku (Slovan, Košice, Trenčín, Banská Bystrica)
Kto je vlastníkom najznámejších slovenských hokejových klubov? Sú to bývalí hokejisti, papaláši, mestá či milionári?
-
Kde sa oplatí zakúpiť doménu a ako na to, keď už je obsadená?
Kúpiť doménu zvládnete aj za pár minút. Ak máte vymyslený názov, stačí navštíviť web niektorého z predajcov domén a dostupnosť si overíte raz-dva. Problém to môže byť, ak danú doménu už niekto vlastní.
-
Čo všetko musí obsahovať faktúra?
Či sa už rozhodnete vytvoriť si faktúru samostatne v tabuľke, alebo využijete softvér, je dobré si skontrolovať, či vaša faktúra obsahuje všetky náležitosti, aby ste predišli komplikáciám.
-
Ako podáva daňové priznanie právnická osoba
Každá právnická osoba je povinná podať daňové priznanie za predchádzajúci rok. Ako ho podať tento rok a čo s daňovou licenciou? Dozviete sa v našom praktickom článku.
-
Podnikanie ohrozujú hackeri, prerušenie výroby aj zmeny v legislatíve
V top desiatke rizík nájdete kybernetické útoky, prerušenie výroby, prírodné katastrofy, požiar či zmeny zákonov. Nováčikom prvej desiatky je nedostatok pracovnej sily. Rebríček zostavila štúdia Allianz Risk Barometer 2019.
-
Ako si založiť s.r.o. v roku 2019
Ak má byť tento rok rokom, kedy si založíte svoju prvú vlastnú firmu, tak máme pre vás návod, ktorý vám pomôže založiť eseročku rýchlo a jednoducho.
-
Kto je platcom DPH? Kedy a ako sa táto daň vlastne platí
Mnoho začínajúcich podnikateľov zvažuje, či v rámci svojej činnosti budú alebo nebudú platcami DPH. Ak sa chcete registrovať ako platca DPH, môžete tak urobiť dobrovoľne. Zároveň, pri určitej výške obratu už je registrácia povinná.
-
Živnosť verzus s.r.o. – ktorá forma podnikania sa komu oplatí
Ak podnikáte na Slovensku – určite ste už riešili dilemu toho, akú formu podnikania si zvoliť. Živnosť aj eseročka sú najrozšírenejšie, majú svoje nesporné výhody, vyberať z nich by ste si mali okrem iného aj podľa výšky príjmov i nákladov na účtovníctvo.
-
Prvé obete GDPR – v roku 2018 padli prvé vysoké pokuty
Pokuty za únik osobných údajov sú tak vysoké, že môžu zlikvidovať mnohé spoločnosti.
-
Podnikatelia, táto bezplatná appka vás upozorní na zmeny v legislatíve
Podnikatelia sa musia venovať zmenám v legislatíve každé dva týždne.
-
Firmy v daňových rajoch už nemusia byť v bezpečí
Offshore firmy sú spoločnosti sídliace v daňových rajoch, respektíve na miestach, kde neexistujú dane. V dnešnej dobe ich nie je málo. Lákavá ponuka nezdaneného podnikania sa však neustále stenčuje a nad nepoctivými podnikateľmi sa zaťahujú mračná daňových zákonov. Prečo je „offshore“ pomaly umierajúci trend.
-
7 najčastejších chýb e-mail marketingu
E-mail je jeden z najmocnejších marketingových nástrojov. Ak je používaný správne, môže priniesť viac zákazníkov. Práca s e-mailom sa môže zdať jednoduchá, ale opak je pravdou. Pozreli sme sa na 7 najčastejších chýb pri e-mail marketingu.
-
Ako si založiť start-up?
Start-up je charakteristický špecifickým biznis modelom, ktorý je odlišný od živnosti alebo klasického podnikania formou s.r.o.. Na to je vhodné myslieť už pri zakladaní právnej formy, ktorá start-up pokryje.
-
BOZP pre jednoosobovu eseročku? Najbizarnejší návrh zákona je tu
Nový zákon sa má výrazne dotknúť aj jednoosobových spoločnosti s ručením obmedzeným, ktoré by podľa návrhu mohli po novom podliehať výkonu inšpekcie práce.
-
Ako urobiť zápis, zmenu a výmaz údajov v obchodnom registri elektronicky
Potrebujete spraviť prvozápis do obchodného registra? Prípadne zmeniť či vymazať vaše údaje v rámci obchodného registra? Poradíme ako na to.
-
Zmena konateľa v s.r.o. v 3 krokoch
Podnikáte prostredníctvom spoločnosti s ručením obmedzeným a potrebujete vymeniť konateľa? Čítajte, čo robiť, aby zápis nového konateľa do obchodného registra prebehol bez komplikácií.
-
Nezaplatili vám faktúru? Takúto dlžobu musíte riešiť hneď
Každá štvrtá faktúra sa na Slovensku nezaplatí načas a niektoré sa neuhradia vôbec. Ako sa domôcť peňazí, na ktoré má človek nárok? Existujú presné postupy.
-
Malí a strední podnikatelia a ich možnosti financovať biznis
Slovensko je bezpochyby krajinou, kde malé a stredné podnikanie dominuje. Od jeho rozvoja teda závisí úspech celej krajiny.
-
7 zmien, ktoré ovplyvnia podnikateľov v roku 2018
Aj rok 2018 prináša podnikateľom ďalšie nové povinnosti. Novoty sa týkajú nielen podnikania formou obchodnej spoločnosti, ale aj tzv. živnostníkov. Chcete byť v obraze? Prečítajte si článok.
-
Ako založiť s.r.o. v roku 2018
Hoci má právna forma podnikania spoločnosti s ručením obmedzeným na Slovensku dlhú históriu, v roku 2018 čaká budúcich podnikateľov viacero zmien.