-
Ako platiť odvody do zdravotnej poisťovne (kompletný návod)
Povinnosť platiť zdravotné odvody vyplýva zo zákona. Až na pár výnimiek ho platia všetky SZČO i podnikatelia, za zamestnancov uhrádza zdravotné poistenie zamestnávateľ.
-
Čo si o poistení myslia Slováci a aké majú od neho očakávania
Slováci už komerčné poistenie nevnímajú ako zbytočný luxus. Od poisťovne však očakávajú serióznosť, spoľahlivosť, pocit istoty a rýchle vybavenie poistnej udalosti. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre poisťovňu Groupama.
-
Viete, ako dlho platí lekársky predpis? Vďaka eReceptu aj jeden rok
Predpisovanie liekov a ich platnosť má svoje špecifiká. Kto nám teda môže predpísať lieky a zdravotnícke pomôcky? A ako dlho vlastne platí lekársky predpis?
-
Ako požiadať zdravotnú poisťovňu o liečbu v zahraničí
Liečba v zahraničí sa delí na tú akútnu, pri ktorej vám bude stačiť cestovné poistenie, alebo Európsky preukaz zdravotného poistenia a plánovanú. Pri plánovanej, ktorá nie je dostupná na Slovensku, budete musieť požiadať vašu zdravotnú poisťovňu o súhlas.
-
7 tipov na superpotraviny
Superpotraviny sú aktuálne modernou témou. Aká je pravda o superpotravinách a sú to predovšetkým exotické plodiny alebo ich nájdeme aj u nás doma? Prečítajte si našich 7 tipov na známe i menej známe superpotraviny, ktoré by nemali chýbať v našom jedálničku.
-
Elektronický recept platí v akejkoľvek lekárni. Pri niektorých liekoch však musíte mať aj papierový
Od januára minulého roka je súčasťou elektronizácie zdravotníctva aj takzvaný eRecept.
-
Budete hradiť škodu na zdraví, ak zraníte spoluhráča pri futbale?
Dodržujete všetky zákonné povinnosti v snahe vyhnúť sa plateniu za spôsobenú škodu? Podľa zákona k zodpovednosti za škodu postačí, ak si nepočínate tak, aby k škode nedošlo.
-
KVÍZ: Čo hrozí, ak nemáte PZP a prečo sa oplatí životná poistka?
Viete, čo všetko vám hrozí, ak nemáte PZP? Máte prehľad o tom, prečo sa oplatí životná poistka? Otestujte si svoje vedomosti v našom krátkom kvíze.
-
Ako zohnať lacnejšie lieky: oplatí sa kupovať cez internet či priamo v lekárni?
Ak sa vám zdá, že za lieky na predpis platíte príliš veľa, na internete si môžete overiť, či daný liek viete zohnať aj lacnejšie.
-
Nevyliečiteľné a kritické ochorenia. Ako ich poistiť?
Predstavujú nielen veľmi nepríjemného životného partnera, ale aj nemalú finančnú záťaž. Napriek tomu výber správneho poistenia dokáže eliminovať aspoň finančné škody, ktoré nevyliečiteľné ochorenia napáchajú.
-
Odpočítateľná položka na zdravotné poistenie v roku 2019
Zamestnanci s menším platom alebo minimálnou mzdou si aj v roku 2019 môžu uplatniť odpočítateľnú položku na zdravotné poistenie, vďaka ktorej si znížia odvody a zvýšia čistý príjem.
-
Čo všetko prepláca zdravotná poisťovňa u zubára
Poplatky u zubára nepatria medzi najlacnejšie výdavky, práve naopak, sú na opačnom konci finančnej hitparády. Čo všetko si teda musíte ako pacient platiť zo svojho a čo vám preplatí poisťovňa?
-
Ako si vypočítať PN-ku
Ste zamestnancom alebo živnostníkom a potrebujete si informatívne vypočítať náhrady príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti? Ukážeme vám, ako na to.
-
Kontrola zo Sociálnej poisťovne cez víkend? Takto môžete prísť o stovky eur
Maródujete a chystáte sa cez víkend napríklad pracovať na záhrade? Riskujete, že prídete o peniaze za "péenku". Kontrola zo Sociálnej poisťovne vás môže prekvapiť aj v sobotu či v nedeľu a pokuta môže vyjsť aj stovky eur.
-
Koľko stojí pohreb a čo všetko je potrebné vybaviť
Smrť blízkeho zasiahne každú rodinu psychicky, ale aj finančne. Ceny pohrebných služieb sa síce menia v závislosti od miest a obcí, no náklady na pohreb takmer všade presahujú výšku tisíc eur. Okrem toho sa nevyhnete množstvu "vybavovačiek"". Čo všetko vás čaká si povieme v riadkoch nižšie.
-
Kedy má zamestnanec nárok na ošetrovné (OČR)?
V článku sa pozrieme na to, kedy má zamestnanec nárok na ošetrovné, aká je jeho výška a koľko dní môže trvať.
-
Vláda navýšila opatrovateľský príspevok. Rásť bude aj v roku 2019
Peňažný príspevok na opatrovanie zdravotne postihnutého človeka je určený ich stálym opatrovateľom, na zabezpečenie každodennej pomoci pri bežných ľudských potrebách, starostlivosti o domácnosť a v snahe, aby opatrovaná osoba mohla zotrvať v domácom prostredí.
-
Len polovica Slovákov ma poistné krytie pre pripad, že by jeden zo živiteľov náhle zomrel
Najmenej pripravení vyrovnať sa finančne s náhlym úmrtím sú ľudia vo veku nad 54 rokov.