Tag termínovaný vklad

Termínovaný vklad je druh bankového sporiaceho produktu. Jeho hlavnými charakteristikami je vopred dohodnuté obdobie, počas ktorého nie je možné s financiami manipulovať a vopred dohodnutý výnos, ktorý banka garantuje. Vložené financie sa zhodnocujú počas pevne stanoveného obdobia. V prípade predčasného výberu peňazí z termínovaného vkladu si banka účtuje zmluvný poplatok.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

  • Oplatí sa ešte sporiť peniaze na vkladnej knižke?
    Vkladné knižky si pamätáme ešte z minulého storočia, keď boli obľúbeným spôsobom odkladania a šetrenia peňazí, najmä pre novonarodených členov rodiny. Postupom času boli vytlačené modernými, najmä elektronickými spôsobmi sporenia. Ako je to s nimi dnes?
  • Termínovaný vklad vs. sporiaci účet. Ktorý sa viac oplatí?
    Ak už máte ponožky plné natlačených peňazí, je čas na rozumnejšie sporenie. Ak však nie ste skúsený investor, vašou možnosťou je sporiaci účet alebo termínovaný vklad. Prečítajte si, ktorý z nich sa viac oplatí.
  • 7 áno pre sporiace účty
    Máte pár stoviek na účte a viete, že ich ešte chvíľu nebudete potrebovať. Využite termínovaný vklad alebo sporiaci účet.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.