Tag úrad vlády

Úrad vlády je orgán štátnej správy, ktorý plní úlohy spojené s organizačným, odborným a technickým zabezpečením činnosti vlády. Úrad vlády Slovenskej republiky kontroluje plnenie uznesení vlády a úlohy z programového vyhlásenia. Zabezpečuje a koordinuje hospodársku a sociálnu politiku, finančné záujmy Európskej únie a regionálny rozvoj v štáte.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

  • Príjmy a právomoci najvyšších ústavných činiteľov SR: Robert Fico
    Podľa Ústavy Slovenskej republiky je premiér jeden z troch najvyšších ústavných činiteľov. Túto funkciu momentálne zastáva politik a absolvent práva Robert Fico. V priebehu rokov jeho vládou otriaslo aj niekoľko problémových káuz. Akými kauzami strana Smer - SD prešla, aké sú právomoci premiéra a koľko peňazí za rok zinkasuje?
  • Príjmy a právomoci najvyšších ústavných činiteľov SR: Andrej Danko
    Predseda Národnej rady Slovenskej republiky je druhým najvyšším ústavným činiteľom v našom štáte. Túto funkciu momentálne zastáva predseda strany SNS Andrej Danko. Od svojho nástupu na túto pozíciu a účasti vo vláde mu je vyčítané jeho slovné vyjadrovanie. Aké má táto funkcia právomoci, akou finančnou čiastkou je ohodnotená a aké kauzy má za sebou Andrej Danko?

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.