-
Choroba či úraz v zahraničí: ako postupovať?
Počas dovolenky často žijeme intenzívnejšie, športujeme, relaxujeme a robíme veci, na ktoré počas roka nemáme čas. Čo robiť v prípade, že sa na dovolenke zraníte, ochoriete alebo prídete k úrazu?
-
Cestovné poistenie počas pandémie - dá sa poistiť proti COVID-19?
Počas pandémie kryje cestovné poistenie zväčša len liečebné náklady, nie karanténu.
-
Poistenie dieťaťa na lyžiarsky výcvik? Na svahu ho chráni skipas, mimo svahu úrazové poistenie
Pri skupinovom zájazde za účelom lyžiarskeho výcviku by poistenie mala organizovať škola alebo združenie. Ak chcete, môžete dieťa iniciatívne poistiť aj individuálne.
-
Horiace sviečky a skratovaná kuchyňa: najčastejšie poistné udalosti na sviatky
Silvester či Vianoce vás môžu vyjsť drahšie ako po ostatné roky. Stačí ak si nedáte pozor a nemáte postačujúce poistenie bytu či domácnosti.
-
Poistenie do hôr vybavíte aj po ceste. Nepodceňte ho, prípadný zásah vrtuľníkom vás môže finančne zruinovať
Od roku 2006 je každá osoba nachádzajúca sa v horskej oblasti povinná uhradiť horskej službe náklady spojené s výkonom záchrannej činnosti alebo pátraním. Aj preto sa za každých okolností odporúčae poistenie na hory.
-
Poistenie pre školáka: kedy sa oplatí a čo všetko by malo obsahovať
Detské poistenie je už na Slovensku známy pojem, avšak ešte stále nie je tak populárne ako v zahraničí. Oplatí sa vôbec riešiť poistenie pre školopovinné dieťa?
-
Čo si o poistení myslia Slováci a aké majú od neho očakávania
Slováci už komerčné poistenie nevnímajú ako zbytočný luxus. Od poisťovne však očakávajú serióznosť, spoľahlivosť, pocit istoty a rýchle vybavenie poistnej udalosti. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre poisťovňu Groupama.
-
Stal sa vám pracovný úraz? Živnostník nemá nárok na úrazové dávky
Je lepšie byť zamestnancom alebo živnostníkom? Všetko má svoje plusy aj mínusy. Ak pre niekoho pracujete so živnostenským listom, nie ste chránení v prípade pracovného úrazu.
-
Ako sa poistiť proti terorizmu a aké krytie ponúkajú poisťovne?
Riziko teroristických útokov je posledné roky vysoké a to bez ohľadu na to, v ktorej časti sveta sa nachádzate. Teroristickému útoku neviete predísť, správne poistenie však môže pokryť takto spôsobené škody.
-
KVÍZ: Čo všetko viete o úrazových dávkach? Otestujte sa
Viete, že okrem bežných sociálnych dávok majú zamestnanci pri splnení určitých podmienok aj nárok na úrazové dávky? Urobiť si v nich prehľad môžete aj hravo formou nášho kvízu.
-
Cestovné poistenie na dovolenku: čo všetko by malo obsahovať?
Cestovné poistenie dovolenkára vyjde len približne euro na deň poistenia. Poistiť na dovolenku sa tak rozhodne oplatí. Čo všetko pribaliť do cestovného poistenia?
-
Budete hradiť škodu na zdraví, ak zraníte spoluhráča pri futbale?
Dodržujete všetky zákonné povinnosti v snahe vyhnúť sa plateniu za spôsobenú škodu? Podľa zákona k zodpovednosti za škodu postačí, ak si nepočínate tak, aby k škode nedošlo.
-
Ministerstvo zahraničných vecí upozorňuje dovolenkárov na riziko v niektorých krajinách
Rezort zahraničných vecí okrem inej činnosti vydáva aj cestovné odporúčania a krajinám priraďuje stupne rizika.
-
Cestovné poistenie na dovolenku: kde nájsť to najvýhodnejšie? (porovnanie)
Ak cestujete na dovolenku, treba myslieť aj na to, aby boli všetci cestujúci poistení. Pre pravidelných turistov sa oplatí celoročné poistenie, pre občasných zase krátkodobé cestovné poistenie. Ktoré cestovné poistenie je výhodné? Porovnali sme aktuálnu ponuku pre letnú sezónu 2019.
-
KVÍZ: Čo hrozí, ak nemáte PZP a prečo sa oplatí životná poistka?
Viete, čo všetko vám hrozí, ak nemáte PZP? Máte prehľad o tom, prečo sa oplatí životná poistka? Otestujte si svoje vedomosti v našom krátkom kvíze.
-
Čo pri poistení nerobiť, aby ste sa nestali podvodníkom?
Poistenie je vnímané ako krytie v prípade nepredvídateľných okolností. V niektorých prípadoch však ľudia skúšajú získať plnenie aj keď naň nemajú nárok. Dopúšťajú sa tak poistného podvodu, ktorý môže skončiť zamietnutím plnenia aj väzením.
-
Nevyliečiteľné a kritické ochorenia. Ako ich poistiť?
Predstavujú nielen veľmi nepríjemného životného partnera, ale aj nemalú finančnú záťaž. Napriek tomu výber správneho poistenia dokáže eliminovať aspoň finančné škody, ktoré nevyliečiteľné ochorenia napáchajú.
-
Podnikateľ na PN-ke. Aké má povinnosti a úľavy?
Ochorenie a s ním spojená práceneschopnosť môže postihnúť zamestnanca aj podnikateľa. Pre samostatne zárobkovo činnú osobu má však na rozdiel od zamestnanca niekoľko špecifík.
-
Životné poistenie: ako sa nechať poistiť, keď vykonávate rizikové športy
Životné poistenie môže slúžiť vám a môže slúžiť len poisťovni. Práve preto nie je jedno, aké životné poistenie máte uzatvorené a ako ho máte nastavené. Mnohé vám vedia odkryť finanční poradcovia, je však dobré mať prehľad. Najmä, ak vykonávate nejakú rizikovú činnosť.
-
Ako požiadať o invalidný dôchodok (rýchly návod)
Môžete len tak žiadať o invalidný dôchodok? V tomto článku nájdete stručný návod, ako žiadať o invalidný dôchodok a čo všetko k tomu potrebujete.
-
Ako budú rásť úrazové dávky od 1. januára 2019?
Pre mnohých tieto dávky nie sú až tak známe. K ich poskytovaniu totiž dochádza, ak dôjde k poškodeniu zdravia alebo k úmrtiu kvôli chorobe z povolania, alebo kvôli pracovnému úrazu.
-
Spôsobili ste v práci škodu? Niekedy neplatíte nič, v iných prípadoch všetko
Chyby nerobí len ten, kto nerobí nič; náhrada škody spôsobenej v práci sa preto skôr či neskôr dostane na pretras u každého zamestnávateľa. Nie vždy je však zamestnanec povinný celú škodu aj uhradiť. Ako to teda je?
-
Ako sa dotkne daň z poistenia bežných ľudí
Od novej dane z poistenia budú oslobodené životné poistky a sadzba sa zjednotí na osem percent. Dodatočné náklady zrejme zaplatia klienti.
-
Jarná lyžovačka a prázdniny detí bez poistenia sa môžu predražiť
Aké cestovné poistenie si zvoliť, aby ste boli skutočne chránení? A ako poistiť dieťa (nielen) pred jarnými prázdninami? Vhodné poistenie, ktoré navyše nemusí byť drahé poradí Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko.
-
Poistenie invalidity – zachráni rozpočet aj splátky hypotéky
Výška invalidného dôchodku na Slovensku je tak žalostná, že zabezpečenie pre prípad straty schopnosti pracovať je doslova nutnosť.