Tag úspora

Úspora je pokus o zníženie nákladov na výdaje v domácnosti, na cestovanie, prípadne na energiách. Ide o ekonomickejšie využívanie energií, lacnejšie nakupovanie potravín alebo oblečenia, úspornejšia jazda na aute a podobne. Následne je možné sporiť a odkladať nadbytočné finančné prostriedky.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Slovákom pandémia pomohla viac ušetriť, avšak zhoršila ich investičné návyky
  Kým tempo medziročného rastu úspor na bankových účtoch sa zrýchlilo, investície do podielových fondov klesli. Pritom nepomer medzi úsporami v bankách, ktoré nič nezarábajú a akciovými podielovými fondami s priemerným výnosom 10 percent* sa počas pandémie ešte viac zväčšil.
 • Ako získať pri nakupovaní v e-shope väčšiu zľavu
  Počuli ste niekedy o cashbacku? Poznáte niektorý z cashbackových portálov? Nie? Potom je náš článok určený práve vám. Vďaka tejto službe môžete z vašich nákupov dostať nemalé čiastky naspäť. Prečítajte si, ako na to.
 • Ako narábať s peniazmi počas koronakrízy?
  Opatrenia počas pandémie výrazne zasiahli do príjmov státisícov ľudí. Mnohým sa rodinné rozpočty zúžili, niektorí prišli prakticky o celý zdroj príjmu. Už dnes je zrejmé, že ďalšie tisíce ľudí v najbližších mesiacoch prídu vplyvom utlmenej ekonomiky o prácu. Krízová situácia si vyžaduje aj krízový manažment rodinných financií a správne prestavenie investícií.
 • Slováci sú ohrození chudobou. Rizikové sú najmä Slobodné matky
  Slováci nie sú najlepšie pripravení na nečakané situácie. Ešte pred vypuknutím koronakrízy to potvrdili údaje Eurostatu. V aktuálnom období sa pre niektoré rodiny môže finančná situácia výrazne zhoršiť. Dôvodom je pokles zamestnanosti, na ktorý nie sú finančne pripravené.
 • Sporenie a investovanie. Poznať rozdiel vám ušetrí starosti aj peniaze
  Mnoho ľudí rozdiel nevidí. Preto majú hlavu v smútku, len čo padnú trhy na svoje dno. Sporenie a investovanie sú dva rozdielne spôsoby nakladania s peniazmi. Na neznalosť môžete nepríjemne doplatiť.
 • Zdecimuje koronavírus naše úspory?
  Od decembra 2019 má koronavírus na svedomí množstvo životov. Ohromil priemysel v Číne, turistický ruch a ako sa šíri po svete, likviduje aj ekonomiku. Keď prekročil hranice Európy, trhová hodnota firiem v regióne sa v priebehu pár hodín znížila o viac ako 400 miliárd eur. Pripraví nás koronavírus nielen o zdravie, ale aj o úspory?
 • Ako efektívne šetriť na energiách v roku 2019
  Ceny za energie na burzách enormne rastú. Od 1. januára 2019 sa začalo so zdražovaním aj na Slovensku. Jedinou možnosťou ako ušetriť na energiách je znížiť ich spotrebu.
 • Kde a ako investovať v roku 2019?
  Rok 2019 je v plnom prúde a ak ho chcete využiť na investovanie, je najvyšší čas rozhodnúť sa, kam financie smerovať. Pretože ako sa hovorí, každý deň, keď peniaze nepracujú, tak vy prerábate.
 • Ako si vytvoriť dobrý finančný plán? Aj z malého príjmu dokážete ušetriť
  Nezáleží na veľkosti. Aj z malého príjmu dokážete ušetriť a aj veľké peniaze viete rozhádzať. Všetko záleží na kvalite finančného plánu a na disciplíne. Ak nechcete stále balansovať na hranici dlžoby, finančné plánovanie musí mať niekoľko základných pilierov.
 • Refinancovanie hypotéky nie je výhodné pre každého
  Nad refinancovaním hypotéky sa ľudia zamýšľajú hneď z niekoľkých dôvodov. Skrátiť si dobu splatnosti, znížiť mesačnú splátku alebo chcú mať jednoducho výhodnejší úrok.
 • Sporenie pre deti. Ako vybrať to správne a kedy im začať sporiť?
  Výchova dieťaťa je do veľkej miery spojená aj so zabezpečením jeho nárokov. Tie nebývajú malé a štart do dospelosti stojí rodičov tisíce eur. Ako deťom sporiť, kedy začať a ako postupovať správne?