Tag výkon motora

Výkon motora je jednou z položiek, ktoré sa udávajú pri vypracovávaní povinného zmluvného poistenia. Uvádza sa v kilowattoch (kW) a tento údaj je zapísaný vo veľkom technickom preukaze každého vozidla. Výkon motora meria a určuje výrobca daného vozidla.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Na čo si dať pozor pri kúpe nového auta?
  Aj v prípade, že nekupujete tzv. „jazdenku“, ale chystáte sa pre svoje vysnívané nové auto do predajne, oplatí sa venovať dostatok času prieskumu trhu a taktiež byť v strehu pri samotnej kúpe auta.
 • Volkswagen, Škoda, Toyota: ktoré autá si držia cenu aj po rokoch?
  Analýza ukázala na konkrétne značky, s ktorými majú majitelia aj po rokoch dobré skúsenosti. S jazdenkami od Škody, VW a Toyoty výrazne neprerobíte ani po piatich rokoch.
 • Ako vypočítať spotrebu paliva akéhokoľvek auta
  Ak chcete poznať reálne náklady na prevádzku vášho auta, budete potrebovať vedieť priemernú spotrebu auta. Tú síce nájdete v informáciach o aute, no od reality má často ďaleko. Ukážeme vám spôsob, ako vypočítať spotrebu podľa jednoduchého vzorca.
 • Auto ako investícia: ako kúpiť a neprerobiť na tom
  Autá patria pre väčšinu ľudí medzi tie najhoršie investície, ktoré v živote urobia. Je to logické - je to najdrahší spotrebný tovar, ktoré si väčšina z nás kedy kúpi, a následky straty hodnoty sú teda drastické. Dá sa tomu vyhnúť?
 • Kedy je vhodná doba na prezutie a výmenu pneumatík
  Zima sa blíži a spolu s ňou aj doba, kedy budeme musieť prezuť svoje auto. Prečítajte si, kedy sa oplatí prezuť auto na zimné pneumatiky a koľko vás to bude stáť.
 • Koľko stojí prepis auta a ako na to
  Plánujete si kúpiť ojazdené auto v zahraničí? Pripravili sme pre vás prehľad, čím všetkým si kupujúci musí prejsť, kým jeho auto bude nosiť slovenské tabuľky s EČV.   

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.