Tag zahraničné akcie

Zahraničné akcie je označenie pre acie, respektíve cenné papiere, ktorými klient disponuje v zahraničných firmách a spoločnostiach. Ich majiteľ sa podieľa na riadení, zisku alebo prípadnom likvidačnom zostatku akciovej spoločnosti.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

  • Komentár: Trump ide obhajovať americký protekcionizmus pred svetových politikov v Davose
    Tento týždeň Spojené štáty v rámci aktuálnej politiky America first (Amerika na prvom mieste) uvalili vysoké importné clá na umývačky riadu a solárne panely. Spojené štáty čelia obvineniam, že americký protekcionizmus škodí svetovému obchodu, americký establišment opakuje, že iba chránia svojich občanov a každý líder na svete by mal v zásade robiť to isté. Čerešničkou na torte je tohtoročný Davos, kam príde prezident Trump obhajovať svoje videnie sveta pred politikmi, ktorých kritizoval.
  • Komentár: Pokles akcií z úvodu februára je len malá ukážka pádu, ktorý nás (možno) čaká už v blízkej budúcnosti
    Investori na akciovom trhu v USA boli v posledných mesiacoch zvyknutí na nepretržitý rast akcií pri takmer nulovom kolísaní hodnôt akcií - volatilite. To v praxi znamenalo, že akcie rástli niekoľko mesiacov bez 5% korekcie a každý menší pokles bol agresívne skupovaný. Zároveň investori predávali volatilitu cez index VIX(cez futures, resp. ETF, ktoré sledujú VIX ako podkladovéaktívum), ktorý bol dlhodobo a umelo udržaný okolo úrovne 10. Tento trend ale skončil v januári a na trh zrazu prišla nevídaná volatilita.
  • Komentár: Trump tlačí na protekcionistické opatrenia. Trhy mu to (zatiaľ) tolerujú, otázka je však dokedy
    Gary Cohn sa v stredu rozhodol rezignovať na svoj post hlavného ekonomického poradcu Donalda Trumpa. Hlavným dôvodom je očividne nezhoda ohľadom plánovaných ciel na import ocele a hliníka, ktoré sa Trumpova administratíva chystá nasadiť. Cohn bol totižto striktne proti týmto plánom.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.