Tag zahraničný obchod

Zahraničný obchod je akýkoľvek obchod, ktorý je vykonávaný a prekračuje hranice štátu. Na zahraničnom obchode závisí napríklad deľba práce a je dôležitou formou prepojenia svetových ekonomík. Ak v zahraničnom obchode spolupracujú rôzne národné ekonomiky, označujeme to ako medzinárodný obchod, prípadne svetový obchod.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

  • Trump ide obhajovať americký protekcionizmus pred svetových politikov v Davose
    Tento týždeň Spojené štáty v rámci aktuálnej politiky America first (Amerika na prvom mieste) uvalili vysoké importné clá na umývačky riadu a solárne panely. Spojené štáty čelia obvineniam, že americký protekcionizmus škodí svetovému obchodu, americký establišment opakuje, že iba chránia svojich občanov a každý líder na svete by mal v zásade robiť to isté. Čerešničkou na torte je tohtoročný Davos, kam príde prezident Trump obhajovať svoje videnie sveta pred politikmi, ktorých kritizoval.
  • Komentár: Trump tlačí na protekcionistické opatrenia. Trhy mu to (zatiaľ) tolerujú, otázka je však dokedy
    Gary Cohn sa v stredu rozhodol rezignovať na svoj post hlavného ekonomického poradcu Donalda Trumpa. Hlavným dôvodom je očividne nezhoda ohľadom plánovaných ciel na import ocele a hliníka, ktoré sa Trumpova administratíva chystá nasadiť. Cohn bol totižto striktne proti týmto plánom.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.