Tag zahraničný študent
Zahraničný študent je označenie pre študenta, ktorý nemá trvalý pobyt v štáte kde je sídlo školy, ktorú navštevuje. V dnešnej dobe je zahraničné štúdium už bežnou praxou a nebráni tomu ani jazyková bariéra.
Súvisiace tagy
Súvisiace správy
-
Firmy môžu od 1. marca zamestnávať brigádnikov od 15 rokov
Dostupnosť ponúk pre študentov je v porovnaní s minulými rokmi nižšia. Brigády klesli výraznejšie ako iné úväzky.
-
Ako cestovať do zahraničia bez testu a karantény
Mnohé rodiny, ktoré rozdeľovala hranica sa konečne aspoň na pár chvíľ môžu opäť navštíviť. Bez testu a karantény. Má to však podmienku, celý pobyt za hranicami nesmie trvať viac ako 48 hodín.
-
Pracujúci študent a vrátenie dane: vieme, ako na to
Počas prázdnin ste si privyrábali doma alebo v zahraničí a teraz by ste chceli svoje dane späť? V nasledujúcich riadkoch sa dočítate, ako ich získať.
-
6 dôvodov, prečo sa oplatí využiť študentský program Erasmus
Vysokoškolský program, vďaka ktorému sa študenti môžu zúčastniť stúdia v zahraničí je zážitok na celý život. Okrem skúseností a známostí má študent nárok aj na grant, ktorý mu hradí základné náklady.
-
Ministerstvo zahraničných vecí upozorňuje dovolenkárov na riziko v niektorých krajinách
Rezort zahraničných vecí okrem inej činnosti vydáva aj cestovné odporúčania a krajinám priraďuje stupne rizika.
-
Povinnosti študenta po ukončení strednej školy: návod, čo všetko (ne)treba vybaviť
Maturita za vami, nové zážitky a skúsenosti pred vami. To, aké povinnosti budete mať voči štátu a poisťovniam po ukončení strednej školy závisí od toho, či budete študovať ďalej alebo začnete pracovať.
-
Ako si vybrať najvýhodnejšie cestovné poistenie
Hoci patrí cestovné poistenie k jednému z najjednoduchších poistných produktov na uzatvorenie, vybrať si najvýhodnejšie, najlepšie a pritom najlacnejšie si vyžaduje kumšt.
-
Štúdium v zahraničí. Koľko to bude stáť a ako ho financovať?
Na Slovensku máme stredoškolské aj vysokoškolské štúdium bezplatné, no rozhodne nie je zadarmo. Za zváženie preto stojí aj možnosť štúdia v zahraniční. Ide však o podstatne vyššie čiastky, ako pri vzdelávaní na Slovensku, ale skúsenosti z iných krajín sú na nezaplatenie.
-
Študentská brigáda v zahraničí: ako podať daňové priznanie
Zahraničné brigády sú medzi študentmi veľmi populárne, pretože okrem spoznávania nových miest majú možnosť zarobiť si mnohokrát oveľa vyššie sumy ako v porovnateľnom zamestnaní na Slovensku. Viete kedy a akým spôsobom je potrebné takéto príjmy uviesť v daňovom priznaní?
-
Ako môže študent ušetriť na odvodoch (tipy a rady)
Hovorí sa, že pre firmy je najvýhodnejšie zamestnávať brigádnikov študentov, ktorí sú zároveň živnostníkmi. Oplatí sa to však aj študentom? Poďme sa pozrieť na praktické tipy, ako a kedy študent šetrí na odvodoch.
-
Ako a kde vybaviť medzinárodný vodičský preukaz
Kde všade potrebujete medzinárodný vodičský preukaz a ako ho vybaviť? Prinášame stručný návod.
-
Slovenské vysoké školy potrebujú zmenu. Zhodli sa na tom študenti aj firmy
Študenti by privítali menej učenia naspamäť, firmy zase viac kvalifikovaných zamestnancov a školy viac peňazí v rozpočte.
-
Aké sú príjmy a výdavky slovenského vysokoškoláka
Slovenskí vysokoškoláci si popri bežných výdavkoch dokážu odkladať aj nejaké úspory. Podľa prieskumu si viac peňazí odložia ako ich míňajú na voľný čas a zábavu.
-
25 rokov od seba a stále spolu. Len tak trochu inak
Pred nedávnom prebehol v Českej republike prieskum agentúry Express People, ktorý bol zameraný na vnímanie Slovákov pracujúcich a žijúcich v Čechách. Výsledok prieskumu bol pomerne prekvapujúci.